13-ий пакет санкцій ЄС найслабший: не буде заборони на ядерне паливо та зріджений газ з росії

НОВИНИ 06.02.2024 Коментарі 0

Із 3 лютого Єврокомісія розпочала обговорення із країнами-членами Євросоюзу деталей 13-го пакету антиросійських санкцій. Його планують затвердити до другої річниці повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. Як заявив на пресконференції з міністром закордонних справ Польщі Р. Сікорським глава дипломатії Євросоюзу Ж. Боррель, пакет стосуватиметься "багатьох людей та інститутів, компаній з різних країн, які беруть участь в обході санкцій". 

Про це пише Центр протидії дезінформації при РНБО 

"Хоча остаточної домовленості між країнами-членами Європейського Союзу щодо конкретизації обмежень, які увійдуть до пакету ще немає, певні висновки з їх змістовності західні медіа вже роблять.

По-перше, згідно з інформацією Reuters, пакет санкцій не міститиме нових обмежень на імпорт російських товарів. Переважно це обумовлено бажанням Єврокомісії запропонувати такий пакет санкцій, який викличе мінімальні дебати між країнами-членами і буде швидко схвалений до 24 лютого. Адже для прийняття нових санкцій країни-члени повинні проголосувати одноголосно. З цих причин наразі не розглядаються санкції проти експорту до ЄС російського ядерного палива та зрідженого природного газу – в Брюсселі вважають, що з цих питань важко досягти одностайної згоди всіх країн Євросоюзу.

До речі, Польща і країни Балтії підготували Єврокомісії свої пропозиції, спрямовані на стримування економічного і технологічного розвитку росії – заборону на імпорт з рф зрідженого газу й алюмінію, наукове співробітництво та фінансування досліджень у росії й посилення санкцій в авіаційній сфері.

По-друге, за словами одного з посадовців ЄС, санкційний пакет буде доповнено новими російськими компаніями, яким європейські фірми не зможуть продавати товари подвійного призначення. Йдеться про товари, які можуть слугувати як у повсякденному житті, так і на полі бою для створення зброї, наприклад безпілотників. Зокрема, Єврокомісія має 245 пропозицій для санкцій проти нових осіб, серед яких 160 компаній і людей, причетних до виробництва дронів, боєприпасів та інших товарів військового призначення. 18 санкційних пропозицій стосуються постачання озброєння до КНДР, 10 компаній і фізичних осіб з Білорусі. Також Єврокомісія представить у додатках 24 нових пункти, пов’язаних з закупівлями компонентів для виробництва дронів. Зокрема, йдеться про московське ТОВ «Сонатек», яке у 2022 році було підрядником щонайменше 18-ти оборонних компаній росії та завозило для військових потреб рф вимірювальні прилади та компоненти БПЛА з Італії (Tomelleri Engineering), Німеччини (Messtechnik) та Британії (Aberlink). Водночас пакет передбачатиме й індивідуальні санкції з «чорного списку», зокрема стосовно адмірала чорноморського флоту росії та губернатора тульської області. Слід зазначити, що санкції стосовно вказаних осіб/організацій передбачають лише візову заборону/замороження активів.

По-третє, до списку 13-го пакету санкцій додадуть людей, причетних до депортації українських дітей, поширення російської пропаганди, суддів, компанії з нерухомості та транспортні підприємства. Чехія наполягає на внесенні до 13-го пакету санкцій заборону на пересування російських дипломатів всією Шенгенською зоною, обмеживши їх поїздки європейською країною, де вони акредитовані.

Отже, треба визнати, що новий санкційний пакет проти росії буде найслабшим і найнеамбітнішим у порівнянні з попередніми. Хоча Польща і країни Балтії критикують Єврокомісію через те, що пакет санкцій містить лише індивідуальні обмеження, дехто в Брюсселі вважає, що список товарів, щодо яких країни ЄС можуть досягти одностайності стосовно санкцій, практично вичерпано. З іншого боку, новий пакет обмежувальних заходів зосередиться на закритті більшої кількості лазівок для компаній з різних країн, які допомагають рф обходити вже чинні заборони, особливо для товарів і технологій, які можна використовувати на полі бою. Також те, що нові санкції проти росії з’являються щомісяця є позитивною тенденцією, спрямованою на покарання тих, хто несе відповідальність за агресію проти України і нівелює економічні схеми, які дозволяють росії продовжувати підтримувати свою військову машину (нагадаємо, 12-й досить потужний пакет економічних та індивідуальних санкцій проти рф ЄС ухвалив 18 грудня минулого року). 

Очікуємо, що всі пропозиції щодо нових підсанкційних осіб і компаній, причетних до військового сектора, будуть враховані Комітетом постійних представників вже наступного тижня.  

Недарма глава дипломатії ЄС Ж. Боррель підтвердив, що головна мета санкцій проти рф – покарати відповідальних за війну проти України осіб, тому застосування обмежень буде продовжено. У підтвердження його слів, як стало відомо, після набрання чинності 13-го пакету санкцій Європейська комісія в найкоротші терміни представить 14-й пакет заходів, який, найімовірніше, міститиме нові обмеження на імпорт", - сказано у повідомленні.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: