Тристоронні переговори між Україною, США та рф невдовзі продовжать. Наразі конкретики мінімум
Можливі параметри закінчення війни обговорили на переговорах в Абу-Дабі представники України, США та Росії. Перший етап дводенних перемовин закінчився кілька годин тому, і українська делегація доповіла про результати президентові Володимиру Зеленському.
Як розповів Зеленський, розмови в ОАЕ «були конструктивними», і на тристоронніх переговорах були присутні військові. За його словами, з українського боку в зустрічах брали участь: голова офісу президента Кирило Буданов, секретар Ради національної безпеки та оборони Рустем Умєров, заступник начальника Головного управління розвідки Вадим Скібіцький, перший заступник керівника ОП Сергій Кислиця, начальник Генштабу ЗСУ Андрій Гнатов, голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.
З боку США у переговорах брали участь: спеціальний посланник США на Близькому Сході Стів Віткофф, зять президента США Джаред Кушнер, головнокомандувач ОЗС НАТО в Європі Алексус Гринкевич, міністр армії США Ден Дрісколл, комісар Федеральної служби із закупівель Управління загальних служб США Джош Грюнбаум.
З боку рф були представники армії та воєнної розвідки.
«Дуже ціную, що є усвідомлення необхідності американського моніторингу та контролю за процесом закінчення війни й дотриманням реальної безпеки», - підкреслив Володимир Зеленський.
Президент зазначив, що США піднімали питання щодо можливих форматів утвердження параметрів завершення війни та які для цього потрібні безпекові обставини. При цьому сторони домовилися доповісти у своїх столицях щодо кожного з аспектів переговорів і узгодити з лідерами наступні кроки.
Глава держави підкреслив, що в разі готовності всіх сторін рухатися далі, наступні зустрічі можуть відбутися вже наступного тижня.
Учора Зеленський розповів, що під час першого раунду переговорів в Абу-Дабі українська делегація отримала частину відповідей від рф, але подробиць він не озвучив. Згодом глава переговорної команди Рустем Умєров пояснив, що сторони обговорили параметри завершення війни та подальшу логіку переговорного процесу.
«Тристоронні переговори між США, росією та Україною в Абу-Дабі були «позитивними» та «конструктивними», повідомили мені українські посадовці, - зазначив журналіст Axios Барак Равід у дописі на своїй сторінці у соцмережі X. - Наступний раунд переговорів відбудеться в Абу-Дабі наступного тижня».
Натомість рашаЗМІ повідомляють, що члени російської делегації вважають зустріч «не безрезультатною». Вони також підтвердили, що перемовини продовжаться. «Не можна сказати, що зустріч по Україні в Абу-Дабі пройшла без результатів, вони є», - цитують ЗМІ свої джерела.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар