путін планує використати перемир`я для підготовки нового наступу

Олександр Левченко
Посол України в Хорватії та Боснії і Герцоговині (2010-2017 рр.)
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з американським президентом Дональдом Трампом у Римі, куди обидва лідери приїхали на похорон Папи Франциска. У Білому домі заявили, що Трамп і Зеленський провели "продуктивну зустріч" перед похованням Папи.
Володимир Зеленський також назвав зустріч з Трампом продуктивноюі зазначив, що під час розмови обговорювалися чутливі питання. Це була перша особиста зустріч Зеленського і Трампа після перепалки в Овальному кабінеті.
Президент США домагався особистих переговорів з українським лідером Володимиром Зеленським в Римі, - повідомив радник Дональда Трампа з питань національної безпеки Майк Волц, якого цитує The Telegraph.
За словами Волца, Трамп був налаштований на зустріч із Зеленським, щоб просувати переговори щодо мирної угоди для України. Після зустрічі з Зеленським Трамп заявив, що Володимиру Путіну потрібно продемонструвати прихильність припиненню війни в Україні.
"Я хочу, щоб він припинив стріляти, сів і підписав угоду", - сказав Трамп журналістам. Також він заявив, що розчарований недавніми ракетними ударами Росії по Києву і не може точно сказати, чи серйозно Путін налаштований на припинення війни. Трамп припустив, що Путін його обманює, тому можливо з ним варто поводитися інакше, а саме через санкції,- повідомляє CNN.
Сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем висловися про готовність законодавців погодити додаткові санкції проти РФ. Обмеження можуть запровадити, якщо Кремль відмовиться від "гідного і справедливого" миру з Україною. Грем подав відповідний двопартійний законопроєкт, який уже має 60 співавторів. Сенатор-республіканець уточнив, що йдеться про введення «вторинних мит для будь-якої країни, яка купує російську нафту, газ, уран чи інші товари». «Сенат готовий рухатися в цьому напрямку і зробить це переважною більшістю, якщо Росія не прийме чесний, справедливий і міцний мир», - наголосив Грем.
А у цей час російський президент Володимир Путін начебто "з гуманітарних міркувань" оголосив про тимчасове перемир’я у війні проти України в дні 80-річчя "Дня перемоги". У Кремлі заявили, що "перемир'я" нібито триватиме з 7 до 11 травня. На цей час РФ обіцяє зупинку всіх бойових дій і закликала до цього ж Україну.
В ООН наголосили, що хочуть бачити закінчення війни в Україні, а не триденне перемир’я. Про це заявив спікер генерального секретаря ООН Стефан Дюжарік. "Наша позиція залишається незмінною: ми хочемо бачити закінчення війни... Воно має бути принциповим і послідовним і міцно ґрунтуватися на статуті ООН, міжнародному праві та всіх відповідних резолюціях", - сказав Дюжаррік. Представник ООН додав, що мир має бути стійким і передбачати визнання суверенітету і територіальної цілісності України. Також він наголосив, що ООН цінує всі зусилля щодо завершення війни, які відповідають давно й неодноразово озвученій позиції Організації.
В американському Інституті вивчення війни (ISW) вважають, що Путін не розглядає перемир'я на День Перемоги як серйозний крок на шляху до тривалого миру. На думку експертів, припинення вогню після енергетичних ударів та "Великоднього перемир'я" засвідчили, що деталі будь-якої майбутньої угоди про припинення вогню або мирної угоди, повинні бути загальнодоступними, офіційно узгодженими заздалегідь усіма сторонами та передбачати надійні механізми моніторингу. У цьому контексті в ISW зазначили, що запропоноване Володимиром Путіним припинення вогню, не передбачає жодних додаткових механізмів моніторингу.
Путін використовує одностороннє припинення вогню для досягнення інформаційної та військової переваги в Україні, в той час, як президент США Дональд Трамп намагається використати загальне припинення вогню, як крок до досягнення довготривалої та стійкої мирної угоди.
Одностороннє оголошення перемир'я також дозволяє очільнику Кремля відволікти увагу від своєї відмови від американо-української ініціативи про 30-денне припинення вогню. В ISW зазначають, що російські війська скористалися "Великоднім перемир'ям" для обстрілів та розвідки передових українських позицій і пошкодження техніки вздовж лінії фронту в рамках підготовки до майбутніх російських наступальних дій.
Путін, ймовірно, розглядає перемир'я як можливість для російських військ відпочити перед майбутніми бойовими діями на фронті, а також як спосіб гарантувати, що Україна не завдасть жодних суттєвих ударів великої дальності по Росії.
«Немає причин відкладати перемир'я між Україною і Росією до 8 травня тільки заради того, щоб Володимир Путін забезпечив тишу на параді до "Дня перемоги", - заявив глава української держави Володимир Зеленський, нагадавши, що окупанти вдарили "Шахедами" по цивільній інфраструктурі в Черкаській області.
І це сталося на тлі вимог до Росії завершувати війну і почати перемир'я. Він звернув увагу, що Україна так само готова максимально швидко працювати з усіма партнерами, хто може допомогти встановити мир і гарантувати безпеку.
Ще 11 березня Україна погодилася на американську пропозицію повного перемир'я. Також Київ пропонував Москві припинити удари по цивільних об'єктах або продовжити Великоднє "перемир'я" щонайменше на 30 днів. Але Росія відкинула такі ідеї і зараз намагається обдурити США.
«Ми цінуємо життя людей, а не паради. Саме тому світ вважає, що немає причин чекати 8 травня. І вогонь має бути припинений не на кілька днів, щоб потім знову вбивати", - зазначив Володимир Зеленський. Росія, попри свої заяви про готовність до миру, після Великодня відновила звичну для себе військову активність. Незважаючи на те, що таке припинення вогню ініціювала сама Росія, вона його і порушила 3 тисячі разів.
Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні вважає триденне перемир'я, оголошене Путіним, недостатнім та виступає за справедливий і тривалий мир з надійними гарантіями безпеки для України. Італія підтримує мирні ініціативи США і позитивно сприймає готовність України до беззастережного перемир'я.
«Франція планує найближчими днями посилити тиск на Росію.
Також можливі санкції з боку США», - про це заявив президент Франції Еммануель Макрон, повідомляє Le Figaro. За словами Макрона, у контексті завершення війни РФ проти України потрібно "зберігати обережність", оскільки "частина рівняння" залежить від Москви. "Ми повинні залишатися єдиними і зберігати стримувальний фактор", - вважає глава французької держави, висловивши сподівання, що досягти перемир'я між Україною і Росією все-таки вдасться. "У найближчі вісім-десять днів ми посилимо тиск на Кремль. Не можна було допустити, щоб тиск чинився тільки на Україну", - заявив Е.Макрон, не розкривши деталі своїх планів. Також він вважає, що йому вдалося "переконати американців у можливості ескалації загроз і, можливо, введення нових санкцій проти Москви.
«Ми постійно прагнули створити динаміку, за якої президент В.Зеленський погодився б на безумовне припинення вогню. Що, до речі, він і зробив у Джидді. Ми також працювали над тим, щоб США домоглися від Росії згоди на перемир'я. Тепер наше спільне завдання - побудувати умови для міцного і довгострокового миру", - підсумував президент Франції.
Фото - Шарж Юрія Журавля на Володимира Путіна
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар