«орєшнік» виявився простроченим: нові подробиці дослідження уламків
Ретельний огляд рашистської «найновішої вундервафлі» під кодовою назвою «орєшнік» вже звикло виявила чергову ліліпутінську брехню. Так маркування на деталях дозволяє датувати цю ракету 2017-18 роками, що заперечує гучні заяви про «найновішу» розробку, яку щойно створили.
На одній із деталей «орєшніка» виявили серійний номер та дату виробництва – 12 квітня 2017 року. Те що у цій ракеті використовуються деталь, якій уже понад 7 років, свідчить, що саме цей «орєшнік» зібрали приблизно у 2017-2018 роках. З того часу сама ракета десь лежала на складі. Про це пише мілітарне видання Defense Express, яке публікує відповідне фото, отримане із власних джерел.
Як зазначають автори порталу, саме на 2017 рік планувалося розпочати серійне виробництво РС-26 «Рубеж», у якому й вбачають справжню назву «орєшніка». Але у березні 2018 року в москві нібито вирішили скасувати постановку РС-26 на озброєння. А ще це означає, що розробку «орєшніка» почали ще раніше, бо 2017 рік – це вже рік виробництва конкретної деталі. А от креслення майбутньої ракети, скоріш за все, розпочали ще на початку 2010-их років, якщо не раніше.
Цікавим експерти DE вважають і індекс знайденої деталі – «ЕФИТ 302811.002». Назва «ЕФИТ» безпосередньо пов'язана із російським ракетно-космічним підприємством НПЦАП («Науково-виробничий центр автоматики і приладобудування ім. академіка Н. А. Пилюгіна»), що входить до «Роскосмосу». Воно займається системами управління для ракетних комплексів: «Зеніт», «Протон-М», розгінних блоків «Фрегат». Так для ракети «Зеніт» система має індекс «ЕФИТ 377513.008», а для розгінного блоку «Фрегат» – «ЕФИТ.378111.003». Також вдалося знайти згадку про систему управління розгінного блоку ЕФИТ.373868.064 для міноборони рф.
Тож усе вказує на те, що НПЦАП відповідає і за постачання для «орєшніка» апаратури управління, всієї ракети, або блоку розведення бойових частин чи останнього ступеня цієї ракети. Також існує припущення, що для створення цієї ракети у рф пішли за принципом збирання із готових елементів, тож «орєшнік» або «Кедр» є результатом комбінації ступенів від міжконтинентальної ракети «Ярс», яка є модернізацією «Тополя».
Враховуючи те, що аналіз уламків ракети, якою рф завдала удару 21 листопада по Дніпру, тривають, можна очікувати й на інші доволі цікаві результати досліджень.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар