17:2217 Лип

Приховані мотиви візиту мєдвєдєва до Китаю

ОКРЕМА ДУМКА 13.12.2024 297

Завершився дводенний візит до Піднебесної заступника глави ради нацбезпеки рф, запасного недофюрера дімона мєдвєдєва. Ось на що звернув увагу в цьому вояжі журналіст і комунікаційник Вадим Денисенко: це кілька його дописів у мережі Facebook за останні два дні.

Початок візиту

Медвєдєв в Китаї. Вірогідність удару Орєшніком в наступні два дні мінімальна 

Вдруге за час повномаштабноі війни медвєдєва покликали в Пекін (минулого разу це було в грудні 2022 року і тоді, зокрема говорили про недопустимість ядерного удару). Про що говоритимуть зараз?

1. Китай, судячи з усього хоче зрозуміти контури реальних, а не публічних побажань рф щодо завершення конфлікту (читай угод із США щодо заморозки конфлікту). 

2. Китай запропонує своє бачення стосунків Китай - рф (читай контури протистояння зі США).

3. Китай демонструє бажання завершити конфлікт, але це точно не пріоритет на сьогоднішній момент. 

Із важливого для нас: поки медвєдєв в Китаї, вірогідність удару Орєшніком в наступні два дні мінімальна. Якщо це відбудеться – це означатиме, що путін висловлює публічну неповагу Пекіну.

Середина візиту

мєдвєдєв після зустрічі з Сі заявив, що «росія готова до відновлення переговорів з Україною при розумінні Києвом реалій сьогодення і з урахуванням пропозицій, озвучених путіним». В перекладі на людську мову це означає, що путін відкинув пропозицію Трампа про початок переговорів.
 
Підсумок візиту

Китайський вояж медвєдєва завершено двома «домовленостями». По-перше, путін, судячи з усього пообіцяв Сі те, чого і так не збирався робити: не застосовувати ядерну зброю. Щодо Орєшніка, то він залишає за собою цю опцію. По-друге, путін поки не буде сідати за стіл переговорів. І це цілком влаштовує Китай, який чекає, коли ж Трамп звернеться до Сі з пропозицією натиснути на путіна. 

В кремлі прекрасно розуміють, що несподіване запрошення лідера Китаю на інавгурацію, може призвести до того, що Китай і США можуть сепаратно від РФ сісти за стіл переговорів і спробувати почати говорити про Ялту-2. 

Саме тому путін спробує інтенсифікувати дії речі: мʼясні штурми і обстріли енергетики (що ми сьогодні і побачили). Плюс – при потребі може застосувати Орєшнік. 

Власне, нічого нового. Окрім того, що найближчим часом в переговорну гру спробує вже більш предметно втрутитися Китай. Наголошу: більш предметно.

Окремо варто наголосити: можлива поява Китаю в цих переговорах, остаточно перетворить Україну на один з багатьох пунктів до обговорення. І нам вже зараз треба писати можливі сценарії розвитку подій. Але куди легше тратити енергію на щоденні срачі і пошуки позитиву в сирійських війнах. На жаль, навіть на експертному рівні, про це майже ніхто не хоче думати.

Вадим Денисенко, журналіст та комунікаційник, сторінка у FB
 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити1 2 3 4 5
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися