Зовнішня політика Трампа та завершення війни в Україні

АНАЛІТИКА 11.11.2024 Коментарі 0

У нещодавній дискусії на «Голосі Америки у Південній Кореї» ключові фахівці у сфері зовнішньої політики США поділилися своїми думками про те, що може означати друга потенційна адміністрація Трампа для відносин Америки зі союзниками і противниками. У розмові взяли участь Джеймс Джеффрі, колишній заступник радника з питань національної безпеки, колишній посол США та голова програми Близького Сходу у Центрі Вудро Вілсона, а також Джеймс Карафано (колишній керівник команди перехідного періоду Трампа з питань зовнішньої політики, представник The Heritage Foundation), Даніель Фрід (колишній посол США в Польщі). Колишні високопосадовці США застерегли, що Північна Корея та Росія заплатять високу ціну, якщо неправильно оцінять дії президента Трампа.

Неперервність у відносинах із ключовими союзниками

Розглядаючи традиційну двопартійну увагу до підтримки союзників, як Джеффрі, так і Фрід підкреслили, що нова адміністрація Трампа, ймовірно, зберігатиме стійке зобов'язання перед давніми партнерами, особливо в Європі та Азії. Джеффрі зазначив: «Кожен американський президент прагне поставити на перше місце Америку, але це потребує зв’язку зі світом. Ці партнерства підтримують стабільність і процвітання США». Фрід підкреслив, що навіть якщо Трамп повернеться із більш «транзакційним» підходом, основні цілі залишаться незмінними: «Аргумент для адміністрації Трампа полягає в тому, як цей альянс служить спільним інтересам, але це не випадок, коли Америка несе основне навантаження в обороні, а європейські країни та Південна Корея користуються економічними перевагами. Президент Трамп як президент і кандидат висловлював таку скаргу».

Транзакційний підхід

Однією з основних тем дискусії був акцент Трампа на так званій «транзакційній зовнішній політиці» - підході, зосередженому на прямих, вимірюваних результатах, що відповідають інтересам США. Йдеться не просто про спільні цінності; це про те, щоби союзники брали участь у підтримці безпеки.

Карафано додав, що позиція Трампа щодо союзників відображає давню вимогу до таких країн, як Південна Корея, збільшити свої оборонні внески. «Президент Трамп показав, що він цінує союзників, які готові «нести свій тягар», чи то через фінансові, чи через оборонні зобов’язання, - каже Карафано. – Цей акцент на внесках був очевидним у його переговорах з НАТО та Південною Кореєю». Карафано повторив ключові тези, сказані ним на початку жовтня 2024 року під час Варшавському форумі з питань безпеки про те, що Штати не вийдуть з Північноатлантичного альянсу та не залишать Україну.

Завершення війни й економічні зобов’язання щодо України

З огляду на складність глобальної ситуації, що посилюється, учасники погодилися, що другий термін Трампа може зосередитися на протидії таким суперникам, як Китай, Росія, Іран і Північна Корея.

Щодо Європи, експерти передбачили, що Трамп продовжуватиме вимагати від європейських країн інвестувати у власну оборону для компенсації витрат США, що особливо актуально на тлі переорієнтації ресурсів США. «Чим більше Південна Корея допомагатиме Україні, тим більше Трамп буде задоволений. Він вважає, що це не його обов'язок робити все самотужки., - зазначив Джефрі. «Це боротьба усіх. Нічого так не переконає Трампа до дій, коли він побачить, що всі союзники включені з допомогою зброї в тому числі», підтвердив Карафано.

Джеймс Карафано (скріншот відео)

Експерти також обговорили можливий підхід Трампа до росії та завершення війни в Україні. «Очевидно, що будь-яке сприйняття слабкості позиції США щодо України може підбадьорити агресію Росії», - зазначив Карафано, підкреслюючи, що радники Трампа, ймовірно, прагнутимуть уникнути таких помилок, посилюючи підтримку Україні, але без поглиблення прямої військової участі США.

Джеффрі підсумував, що, хоча Трамп може запропонувати інший тон, коли вклад кожної країни буде ретельно оцінений, основні цілі зовнішньої політики США – підтримка безпеки союзів, протидія супротивникам – залишаються незмінними.

Джеймс Джеффрі (скріншот відео)

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: