Європейські міста бомбитимуть як Харків, якщо Європа не прокинеться
Олександр Левченко
Радник міністра з питань тимчасово окупованих територій України. Посол України в Хорватії та Боснії і Герцоговині (2010-2017 рр.)
Російські війська продовжують тиск на півночі Харківської області. Харків – друге за розміром місто України, промисловий і науковий центр, гуманітарний хаб та логістичний вузол, який забезпечує стійкість українських позицій на сході. Росіяни не спроможні захопити Харків, але через наближеність міста до російського кордону вони обстрілюють і руйнують місто, аби зробити життя в ньому нестерпним.
Захист Харкова сьогодні є критичний для оборони України. Тому посилення ППО і ПРО в місті одне з першочергових завдань.
Ефективний захист Харкова також неможливий без ефективного ураження місць зосередження та логістики угруповання агресора, яке діє на харківському напрямку. А ці місця лежать вже на території російської федерації. Отже для ефективного захисту Харкова критично необхідно скасувати необґрунтовану заборону на застосування дієвої західної зброї по території рф. Наразі ця заборона створює для агресора можливість фактично безкарно атакувати через лінію державного кордону. І цією можливістю росія може скористатися не лише на Харківщині, але й Сумщині.
А тим часом Росія вчергове здійснила жорстоку ракетну атаку по мирному населенню України. Були обстріляні міста Харків і Люботин, а також селище Золочів Харківської області. Удар був здійснений 15 балістичними ракетами С-300. Зафіксовано також влучання по декількох об’єктах залізничної інфраструктурі у Харкові та області. За попередніми даними, внаслідок ракетного удару 7 мирних жителів загинули, кількість поранених становить як мінімум 16 осіб. Переважна більшість загиблих і поранених — це жінки, які працювали в друкарні «Віват» у Харкові.
Російський режим продовжує користуватися тим, що Україна досі позбавлена достатнього захисту ППО та надійної можливості знищувати пускові установки росіян саме там, де вони розташовані – в прикордонних з Україною регіонах росії. Заходу потрібно бути більш рішучим щодо допомоги Україні у протидії російські агресії та скасувати обмеження завдавати ударів західною зброєю по військам рф на російській території, щоб російська армія не могла безкарно обстрілювати мирні українські міста.
В такій ситуації Україна потребує куди більше західних систем ППО та ПРО, щоб прикрити від російських ракет більше міст, об’єктів критичної інфраструктури, атомної енергетики. Україні необхідні більше американських систем Patriot та їх європейського зразка франко-італійських SAMP/T, що мають дальній радіус дії, систем німецького виробництва IRIS-T, які середнього радіусу дії, та норвезьких NASAMS, що вважаються найефективнішим засобом ППО ближнього радіусу дії для створення багато ешелонованої системи протиповітряної оборони на дальніх, середніх та ближніх підступів до українських міст та місць критичної інфраструктури.
Спільне із західними партнерами виробництво засобів протиповітряної оборони також є одним із способів врятувати Україну від російського ракетного терору. Без військової підтримки, потужних засобів протиповітряної та протиракетної оборони українські міста й села опиняються під загрозою тотального знищення.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба після чергової атаки РФ по Харкову і Люботину закликав країни, які мають Patriot, прискорити ухвалення рішень і надати ці системи Україні. За словами глави українського МЗС "ця жахлива атака має нагадати всім у всьому світі, що Україні, як і раніше, терміново потрібні сім систем Patriot.
Ми дуже вдячні Німеччині за анонс про надання ще однієї системи. Але отримання ще шести якнайшвидше залишається критично важливим не лише для виживання України, а й для миру в Європі. Кожен має чітко усвідомлювати про що йдеться, адже кожен день зволікання, дебатів та обговорень не лише коштує життів українців, а й наближає можливість масштабнішої війни в Європі".
Дмиртро Кулеба наголосив, що диктатура путіна безсумнівно розширить свою агресію і забере більше життів, якщо її не зупинити в Україні зараз. Міністр вкотре закликав країни, які мають Patriot, прискорити ухвалення рішень і надати ці системи Україні. Адже сім систем Patriot – це не така вже й висока ціна за довгостроковий мир у Європі. Але вони потрібні зараз, а не завтра. «На жаль, одні лише слова солідарності не здатні перехопити російські ракети".
У зв’язку із загостренням ситуації в харківському напрямку, президент України Володимир Зеленський провів чергове засідання Ставки, на якій було заслухано доповіді головнокомандувача Олександра Сирського й голови військової розвідки Кирила Буданова. Було констатовано, що країна-агресор хоче відтягнути українські війська на північ, щоб просунутися на східному напрямку. Президент України зазначив, що розуміє як відповідати на російський наступ на Харківщині та провокації, що його супроводжують.
Водночас посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова наголосила на необхідності прискорити і посилити постачання Україні військової допомоги після чергового удару рф по Харкову: "Ще один сумний день – чергова масована ракетна атака Росії, по Харкову й області, багато постраждалих. Україна потребує більше зброї, засобів протиповітряної оборони та боєприпасів, щоб припинити цю бійню", – заявила Матернова, звертаючись до країн-членів ЄС, що ведуть усталене мирне життя та до кінця не відчувають небезпеки приходу російських військ.
Треба, що Європа та світ просиналися від солодкого сну спокійного життя та були готовими дати відсіч агресивній москві. При цьому це набагато простіше зробити в Україні. Економія на допомозі Україні може привести до десятикратного збільшення витрат для зупинення просування російських військ мирними європейськими містами. Не виключено, що якесь з них може невдовзі стати черговим Харковом.
Фото – на Харківщині росіяни прицільно б’ють по дошкільних навчальних закладах/ГУ ДСНС у Харківській області
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар