Європа має сама виробляти озброєння, але час, щоб замінити США, - втрачено

НОВИНИ 12.11.2024 Коментарі 0

Європа має сама виробляти озброєння і снаряди, якщо Дональд Трамп вирішить більше не підтримувати Україну, вважає євродепутат від Чехії Дануше Нерудова. Це також шанс відродити єеропейську економіку.

В інтерв'ю «Чеському Радіо» економіст, депутат Європарламенту від партії «Старости та незалежні» Дануше Нерудова розмірковує про наслідки для Європи від перемоги Трампа на президентських виборах в США.

– Європа має інвестувати у власну безпеку, заявила міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, коментуючи результати президентських виборів у США. Чи довелося б це робити, якби перемогу здобула Камала Харріс?

– Це було б необхідно робити і у разі перемоги Камали Харріс. Досить подивитися на те, що ми протягом семи років виділяємо на загальну оборону 10 млрд євро, тоді як США виділяють на це 800 млрд доларів на рік, щоб зрозуміти, що це абсолютно непорівнянні цифри. Європа вже не має часу чекати на інавгурацію Дональда Трампа – кроки щодо забезпечення оборони слід робити негайно.

По суті, неможливо уявити, що будь-яка країна ЄС виділятиме на оборону менше як 2% від ВВП. При цьому, я вважаю, що це не слід сприймати негативно. Думаю, це позитивна новина, адже кожна доросла людина відповідає сама за себе, і з цього погляду Європа має подорослішати, і я впевнена, що так і станеться.

А головне, що інвестиції в нашу оборону можуть стати локомотивом для відновлення зростання європейської економіки. Ми перестанемо відставати від Сполучених Штатів, адже впродовж останніх двадцяти років саме це й відбувалося. Трохи статистики: 1993 року ми відставали від США з погляду ВВП на 2%, тоді як зараз це вже 30%. Ми справді відстаємо – у плані інвестицій, інновацій, якості освіти, кількості стартапів. Основні технологічні компанії за останні роки – саме американські компанії.

– Ви написали в мережі X, що обрання Трампа – «ще один тривожний дзвіночок для Європи», що «нам потрібно подорослішати і перестати у багатьох сферах покладатися лише на США». Ви також пишете: «Припинимо регулювання та субсидії без доданої вартості». Що саме ви маєте на увазі? Як це пов’язано з американськими виборами?

– Нам потрібно повертатися до більш ринкової економіки. Ми часто субсидуємо компанії, котрі без дотацій взагалі не вижили б на ринку. Вони займають місце компаній, здатних працювати. На ринку США такого не відбувається, і нам дійсно необхідно повернутися до суто ринкової економіки, щоб підвищити свою конкурентоспроможність.

Нам необхідно відмовитися від регулювання, щоб мати можливість створити таке бізнес-середовище, яке є у бізнесу в Сполучених Штатах. Якщо ми створимо таке конкурентне середовище, зростатиме економіка та добробут мешканців. Якщо ми не зможемо цього зробити, то постраждаємо економічно та постраждають жителі Європи.

– Найбільші побоювання Брюсселя пов'язані з тим, що обрання Трампа означатиме у питанні допомоги Україні. Чи дійсно після приходу Трампа до Білого дому Сполучені Штати можуть скоротити допомогу країні, яка чинить опір російському вторгненню?

– Вважаю, що найбільша проблема в тому, що Дональд Трамп абсолютно непередбачуваний. Неможливо передбачити, що він робитиме, і це з погляду політики безпеки є величезною проблемою. Європа має створювати власні потужності виробництва озброєнь та снарядів, щоб, якщо Дональд Трамп не підтримуватиме Україну, Європа могла б поповнити ці втрати. Одночасно я вважаю, що це буде дуже складним завданням, оскільки Європа втратила час – таких потужностей ми не маємо, і нам слід негайно їх нарощувати".

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: