ЄС продовжив безмитний і безквотний імпорт агропродукції з України, але без його нарощення

Економіка 20.03.2024 Коментарі 0

Тимчасово – до 5 червня 2025 року – Євросоюз продовжив термін, на який скасовано мита та квоти стосовно імпорту української сільгосппродукції. Таке рішення Європарламент ухвалив, аби підтримати Україну в умовах агресивної війни Росії.

Як зазначається в повідомленні пресслужби Європарламенту, загалом передбачене екстрене скасування мит та квот на імпорт з України «чутливої сільгосппродукції», зокрема птиці, яєць та цукру, вівса, кукурудзи, круп і меду.

Повідомляється також, що Європейська комісія може вжити оперативних заходів, якщо через український імпорт виникнуть збої в роботі ринку ЄС або ринків країн-членів союзу.

Екстрені заходи вживатимуться, якщо обсяг імпорту перерахованих продуктів перевищить середні показники 2022 і 2023 років. Сторони також домовилися скоротити максимальні терміни вживання екстрених заходів з 21 до 14 днів.

Нагадаємо, що безмитне ввезення української сільгосппродукції до Євросоюзу діє з червня 2022 року. Ці заходи з того моменту продовжували кілька разів. Проти них виступили польські фермери, які почали акції протесту.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: