Як на росії карають за правду про Україну
Російське видання RusNews повідомляє, що правоохоронці затримали його працівника Романа Іванова. Проти нього порушено три кримінальних справи за статтею про «фейки» щодо діяльності рашистської армії.
У його помешканні в підмосковному Королеві провели обшук. Після цього журналіста доправили до слідчого комітету, пише BBC. Російські силовики почали виламувати двері у квартирі працівника RusNews о 6-ій ранку та під час обшуку вилучили всю техніку.
Справи порушили за три дописи в телеграм-каналі журналіста. Іванов писав про тіла людей, які виявили на Київщині після відступу російських головорізів. Окрім того, підставою для порушення справ послужила «публікація про доповідь ООН, в якій описували гуманітарну ситуацію в Україні, та новина із заявою сєрґєя шойгу про нестачу в росії ракет».
До слова, BBC нагадує, що в лютому цього року працівницю RusNews, мешканку Барнаула Марію Пономаренко засудили до шести років колонії за пост у телеграм-каналі про удар по драмтеатру в Маріуполі. Також їй на п'ять років заборонили займатися журналістською діяльністю.
Перед цим у колонію за статтею про «військові фейки» відправили політиків Олексія Горінова та Іллю Яшина – відповідно до семи та восьми з половиною років колонії.
Найбільший термін – дев'ять років – за «фейки» у лютому призначили блогерці Вероніці Білоцерківській. Але вирок їй винесли заочно, оскільки вона давно не живе на території росії.
Зараз триває показовий судовий процес над російським опозиційним політиком і тележурналістом, колишнім голова ради «Фонду Бориса Нємцова за волю» Владіміром Кара-Мурзою. Після повномасштабного вторгнення в Україну у лютому 2022 року він став учасником Антивоєнного комітету росії. Рівно рік тому, 11 квітня, його заарештували на 15 діб. Після чого вивезли на допит і за рішенням басманного районного суду відправили в СІЗО. Йому загрожує до 25 років позбавлення волі за «фейки» про російську армію, держзраду та керівництво небажаною організацією. Є версія, що таким чином Кара-Мурзі путінські посіпаки помстилися за минулорічний виступ у США про режим на росії. Під час своєї промови журналіст згадав про бомбардування з російських літаків житлових районів, лікарень та шкіл в Україні. Кара-Мурза став одним із символів тих, хто протистоїть рашистському режиму. 10 жовтня 2022 року він став лауреатом премії імені Вацлава Гавела. А вчора, 10 квітня, звернувся з останнім словом у листі до «суддів» московського суду. У ньому він вирішив не просити помилування, як зазвичай це заведено.
«Я знаю свій вирок. Я знав його ще рік тому, коли побачив у дзеркалі людей у чорній формі та чорних масках, які бігли за моєю машиною. Така зараз у росії ціна за немовчання», - написав, зокрема, підсудний.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар