Ядерний мачо блефує, щоби залякати Захід і зірвати надання далекобійних ракет
Олександр Левченко
Посол України в Хорватії та Боснії і Герцоговині (2010-2017 рр.)
Кремлівський диктатор путін заявив, що рішення дозволити Україні бити західною зброєю по військових цілях на території росії в його уяві означають "пряму участь" НАТО у війні з росією.
Відтак, путін вважає, що дискусія про дозвіл для України завдавати ударів по росії далекобійними ракетами насправді означає зовсім інше, тому що українська армія "не може" сама здійснювати такі удари.
"Це можливо тільки з використанням розвідданих із супутників, яких Україна не має в своєму розпорядженні, це дані тільки із супутників або Євросоюзу, або Сполучених Штатів ", - заявив диктатор.
Також він сказав, що оперувати далекобійними системами так само в його уявленні можуть "тільки військовослужбовці країн НАТО". "Йдеться про те, щоб ухвалити рішення про те, що країни НАТО безпосередньо беруть участь у військовому конфлікті чи ні. Якщо це рішення буде ухвалено, це означатиме не що інше, як пряму участь країн НАТО, Сполучених Штатів у війні в Україні", – стверджує путін. У такому разі, додав він, росія буде ухвалювати "відповідні рішення з огляду на ті загрози, які створюватимуться".
Погрози путіна, що дозвіл Україні завдавати ударів західними ракетами по рф начебто означатиме пряму участь країн НАТО у війні – дуже небезпечна риторика, але в цьому немає нічого нового, наголосила речниця Білого дому Карін Жан Пʼєр. Вона вкотре наголосила, що війна може завершитись в один момент, коли росія виведе свої війська з України. Водночас у Білому домі заявили, що політика США стосовно ударів вглиб рф американською зброєю станом на зараз залишається незмінною і сьогодні не очікується жодних великих оголошень стосовно цієї теми.
А тим часом кремль цинічно використовує нерішучість Вашингтону. Російські війська здійснили черговий напад на Харків, випустивши шість керованих авіабомб, одна з яких влучила в багатоповерховий житловий будинок. Цей напад став ще одним проявом систематичного терору, спрямованого на мирне населення України.
Напади на цивільні об'єкти є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права. Російська агресія продовжує знищувати українські міста, вбиваючи мирних жителів і руйнуючи інфраструктуру.
Для ефективної самооборони Україна потребує сучасних далекобійних систем озброєння, які дозволять знищувати військові об'єкти в росії. Це допоможе значно ослабити військові можливості рф і запобігти подальшим атакам на українські міста.
Відповідно до статті 51 Статуту ООН, кожна держава має право на самооборону в разі агресії, і це право не обмежується національними кордонами. Україна має повне право завдавати ударів по військових цілях на території росії, якщо це необхідно для ослаблення агресора та захисту свого суверенітету. Високопосадовці НАТО, зокрема глава Військового комітету Роб Бауер, підтвердили, що Україна має законне право на удари по стратегічних об’єктах росії за допомогою західного озброєння. Це сприятиме зменшенню наступального потенціалу рф і знизить загрозу для мирного населення України. Зрозуміло, що використання далекобійних систем озброєння Україною має бути чітко направлене на законні військові цілі, що відповідає нормам міжнародного права.
Рішучі дії міжнародної спільноти можуть стати вирішальним фактором для завершення війни в Україні. Світ повинен допомогти Україні захиститися від російської авіації, яка щодня завдає ударів по мирних містах, використовуючи десятки керованих авіабомб.
Терор може бути зупинений лише за допомогою сміливих і своєчасних рішень з боку західних партнерів.
Під час зустрічі на Генеральній Асамблеї ООН очікується, що президент України Володимир Зеленський представить план перемоги, який включає розширення військової підтримки з боку США, зокрема надання дозволу на використання далекобійного озброєння для атак на стратегічні військові об'єкти росії. Адже агресія росії несе загрозу не тільки для України, але й для всієї Європи та глобальної стабільності.
Черговий варварський обстріл Харкова – свідоцтво того, якою високою може бути ціна половинчастих рішень у цій війні. За місяць росія використовує до 4 тис. керованих авіабомб лише на сході України. Саме керованими авіабомбами нищиться українська енергетика.
Захід ніяк не збагне, що політика умиротворення кремлівського хижака – шлях у нікуди. Російська філософія війни ніколи не змінюється – це тотальне нищення. Російська армія тренується на українських містах і селах, на військових і цивільних громадянах.
Президент путін відверто погрожує ядерною зброєю. Російські одіозні політики на кшталт екс-президента мєдвєдева, воліють бачити замість Києва «сіру пляму», утворену надпотужною зброєю, якщо не ядерною.
Якщо хтось думає, що Лондон та Берлін далеко від москви, то глибоко помиляється. росія роками готувалася до війни, і не тільки проти України, а й проти Заходу.
«Дружні» контакти рф з Іраном та КНДР наразі роблять постачання зброї москві непередбачуваним, а маніпуляції кремля із Глобальним Півднем та погрози провести ядерні випробування чи підірвати черговий газопровід на тлі активізації «таємної війни» є маніпулятивними.
Тож є сенс зупинити агресора, надавши Україні усю необхідну зброю і дозволи, ніж потім дивитись на руїни європейських міст. Україну необхідно зробити сильною. Тільки на таких умовах російське суспільство відчує реальну ціну війни, а путін забажає справжніх переговорів.
Саме тому перспектива збільшення оборонного потенціалу України дратує і лякає москву. кремль в чергове блефує з “червоними лініями”, але наступ ЗСУ в Курській області довів, що насправді їх не існує. Коли росія зазнає поразок, або починає передчувати їх, то завжди вдається до ядерного шантажу. Так вже було не один раз. Тому союзники мають продемонструвати свою силу і згуртованість, а не страх і розгубленість.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар