Візит Борреля – Київ знову наголосив, що потрібно дозволити далекобійні удари по росії

АНАЛІТИКА 12.11.2024 Коментарі 0
Олександр Левченко

Олександр Левченко

Посол України в Хорватії та Боснії і Герцоговині (2010-2017 рр.)

Високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель знову з візитом побував в Києві, уп’яте з початку повномасштабного російського вторгнення, де зустрівся з вищим політичним керівництвом України.

Він запевнив, що ініціатива ЄС щодо надання Україні 1 мільйона артилерійських боєприпасів буде повністю реалізована до кінця 2024 року. А з урахуванням інших домовленостей, держави ЄС передадуть Україні понад 1,5 млн боєприпасів.

Під час переговорів було зазначено, що Україна потребує фінансової підтримки партнерів. Київ може самостійно вкласти 3 млрд доларів у власне виробництво дронів, але загальний його обсяг потреб оцінюється в 11 млрд доларів. Тому залишається дуже важливим питанням спрямування коштів від заморожених російських активів на зміцнення українського оборонно-промислового комплексу.

Окремо Київ наголошував на необхідності скасування обмеження на далекобійні удари по росії з використанням західної зброї. Адже саме в Україні сьогодні вирішується майбутнє європейської та глобальної архітектури безпеки. Тому ключовими темами зустрічі та переговорів були подальша взаємодія України та ЄС, збільшення військової допомоги, зняття обмежень на удари по військових цілях на території рф, розблокування підтримки в межах Європейського фонду миру та завершення всіх процедур щодо надання Україні 50 млрд дол. відповідно до рішення G7.

 «Європейський союз підтримуватиме Україну з погляду безпеки й після ймовірного припинення Сполученими Штатами військової підтримки Києва», - заявив Жозеп Боррель.

Європейська рада щойно підтвердила зобов'язання Євросоюзу підтримувати Україну. Безпекова угода на 10 років, яку ЄС підписав з Україною, залишається чинною. «Ми підтримували і будемо продовжувати підтримувати Україну. І ми будемо робити це не тому, що ми дуже дружні й дуже щедрі – а тому, що це в наших інтересах. Безпека України – це частина нашої безпеки", – зазначив Високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики.

Євросоюз уже надав на озброєння України €42 млрд. «ЄС демонстрував солідарність з Україною "навіть тоді", коли Україна ще не стала членом союзу, і підтримки "було б набагато більше", якби євроінтеграція України відбулася», - вважає Ж. Боррель. "Ми не збираємося створювати європейську армію, але ми збираємося зробити наші армії більш оперативно сумісними й посилювати їхню співпрацю, щоб уникнути прогалин і дублювань у розбудові спільного оборонного потенціалу. Ми на цьому шляху", – підсумував Ж. Боррель.

На його думку, обрання новим президентом США Дональда Трампа, який демонстрував небажання підтримувати оборону інших – "це нагода для європейців узяти на себе відповідальність за власну безпеку й обороноздатність". Високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики  під час своїх візитів до України повсякчас відвідує різні регіони, а цього разу він побував на Чернігівщині. У Києві він вимушений був через повітряну атаку Росії ночувати в укритті.

А тим часом, Європейський парламент готується прийняти резолюцію, яка закликає вжити цілеспрямованих заходів проти російського «тіньового флоту». Пропозиції Європарламенту включають санкції проти суден, що перевозять російську нафту, і посилення супутникового моніторингу та цільових інспекцій танкерів з боку Євросоюзу.

У резолюції також пропонується прийняти нові вимоги до морських суден, щоб довести наявність їх страхування в європейських водах. Зазначається, що танкери «тіньового флоту» росії спричинили щонайменше дев'ять розливів нафти і нафтопродуктів, що залишили широкі нафтові плями на водній поверхні по всьому світу.

Зокрема, виявлено скиди в широких водних акваторіях від Таїланду до В'єтнаму, а також Італії та Мексики, і всі вони пов'язані з російським «тіньовим флотом», що дуже негативно впливає на міжнародні торгові шляхи.

Наприкінці жовтня 2024 року міжнародна неурядова екологічна організація Greenpeace опублікувала розслідування, з якого випливає, що до «тіньового флоту» росії для транспортування нафти входять як мінімум 192 застарілі танкери. При цьому 171 з них хоча б раз за останні два роки  проходив через німецьку акваторію в Балтійському морі та через частину Мекленбурзької бухти.

москва, таким чином, намагається ухилитися від санкцій. Крім того, судна російського «тіньового флоту» проходять через інші жваві судноплавні коридори, такі як Червоне море та Панамський канал, що означає, що будь-яка серйозна аварія може порушити дуже важливі міжнародні торгові шляхи.

Таким чином, Європейський союз демонструє все більшу налаштованість більше перебирати на себе допомогу Україні в її боротьбі проти російської агресії, а також посилення політики санкцій щодо росії, незважаючи на можливість серйозного скорочення або припинення допомоги Україні з боку нової президентської адміністрації США.

Більшість країн ЄС свідома ризиків для себе у випадку військової переваги росії у війні в Україні, яка може коштувати усьому континенту не тільки загрозою продовження російського наступу на захід, але й значних в 10-20 разів більших фінансових витрат на безпосереднє стримування Москви. То чи не легше діяти на упередження і максимально підтримувати Україну зараз, яка здатна зупинити російське військове просування на захід. Головне не гаяти часу та діяти рішуче. 

Фото –  Високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель ​​​​​​/ Mario Salerno / European Union

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: