В Європкомісії була зустріч щодо українського зерна: Польща й Угорщина її проігнорували

Економіка 29.09.2023 Коментарі 0

У Єврокомісії розповіли подробиці про зустріч координаційної платформи з питань експорту і транзиту української агропродукції.

Як повідомляє "Європейська правда", про це на брифінгу заявив речник Єврокомісії Олоф Гілл.

Він зазначив, що під час зустрічі обговорювався план Києва щодо ліцензування і перевірок чотирьох видів агропродукції.

"Учорашня зустріч була зосереджена на обговоренні українського плану дій і заходів з контролю визначеної продукції і запобіганню руйнуванню ринку у п`яти країнах-членах ЄС", - сказав він.

Під час зустрічі домовлено доопрацювати план і були представлені пропозиції щодо цього.

У Єврокомісії сподіваються, що план буде реалізовано якомога швидше.

Окрім того, наступного тижня віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс здійснить візит до Словаччини, під час якого, зокрема, відвідає прикордонний регіон, щоб оцінити роботу так званого "коридору солідарності".

Гілл також розповів, що представники Польщі й Угорщини не взяли участь у засіданні координаційної платформи. Однак представник ЄК зауважив, що участь у засіданні не була обов`язковою.

"Представників Польщі й Угорщини не було на зустрічі. Однак важливо підкреслити, що участь не є обов'язковою, оскільки засідання відбуваються досить часто", - зазначив він, наголосивши, що це не можна називати бойкотом.

Речник додав, що Єврокомісія продовжує взаємодіяти з усіма зацікавленими сторонами за межами і в рамках платформи.

Україна запропонувала Європейській комісії та Польщі, Угорщині, Словаччині, Болгарії та Румунії план експортного контролю для чотирьох груп культур – пшениці, кукурудзи, соняшнику та ріпаку – для захисту їхніх внутрішніх ринків.

Попри це Польща, Словаччина й Угорщина оголосили про односторонні обмеження на український імпорт, що спонукало Україну почати оскарження їхніх дій у Світовій організації торгівлі.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: