В США придушили китайський TikTok: мережа недоступна
TikTok припинив роботу в США. Це сталось пізно в суботу, 18 січня, відтак, ця соцмережа зникла із магазинів додатків Apple і Google. Річ у тому, що сьогодні, 19 січня, в США набув чинності закон, що вимагає закриття платформи, якою користуються 170 мільйонів американців.
Reuters нагадує, що новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що «швидше за все» відтермінуює заборону на TikTok на 90 днів після того, як він вступить на посаду в понеділок, 20 січня.
Зокрема, TikTok опублікував таке повідомлення для своїх користувачів: «У США був прийнятий закон про заборону TikTok. На жаль, це означає, що ви не можете використовувати TikTok наразі. Нам пощастило, що президент Трамп зазначив, що він працюватиме з нами над рішенням щодо відновлення TikTok, коли він вступить на посаду. Будь ласка, стежте за оновленнями".
"Навіть якщо це буде тимчасова заборона, безпрецедентне припинення роботи TikTok, що належить китайській компанії ByteDance, матиме масштабний вплив на американсько-китайські відносини, внутрішню політику США, ринок соціальних медіа та мільйони американців, які залежать від програми економічно та культурно", - наголошує Reuters.
Сполучені Штати ще ніколи не забороняли велику платформу соціальних мереж. Закон, ухвалений Конгресом переважною більшістю голосів, дає новій адміністрації Трампа широкі повноваження забороняти або вимагати продажу додатків, що належать Китаю.
Відповідно до закону, ухваленого минулого року та підтриманого в п’ятницю одноголосно Верховним судом США, платформа мала до неділі ( 19 січня) розірвати зв’язки зі своїм материнським підприємством у Китаї або закрити свою діяльність у США, щоб усунути занепокоєння щодо того, що вона становить загрозу національній безпеці.
Невизначеність щодо майбутнього додатка змусила користувачів (в основному молодих людей) шукати альтернативи, зокрема китайську RedNote. Конкуренти (мережі TikTok) Мета (META.O) і Snap (SNAP.N), спостерігали зростання цін на їхні акції цього місяця перед забороною, оскільки інвестори зробили ставку на приплив користувачів і рекламних доларів.
NordVPN, популярна віртуальна приватна мережа або VPN, що дозволяє користувачам отримувати доступ до Інтернету з серверів по всьому світу, заявила, що у неї "тимчасові технічні проблеми". За даними Google Trends, кількість пошукових запитів "VPN" в Інтернеті зросла через кілька хвилин після того, як користувачі США втратили доступ до TikTok.
Користувачі Instagram хвилювалися, чи отримають вони товари, які вони купили в TikTok Shop, відділі електронної комерції відеоплатформи.
Генеральний директор TikTok Шоу Цзи Чу планує відвідати інавгурацію президента США.
Приватна компанія ByteDance приблизно на 60% належить інституційним інвесторам, як-от BlackRock і General Atlantic, а її засновники та співробітники володіють частками по 20%. У США працює понад 7000 співробітників, - пише Reuters.
Фото ілюстративне/з відкритих джерел.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар