Тінь Путіна над Бухарестом
Непримітна новина, з тих, які наша (молдовська – прим. ІА «ЗІФ») недалекоглядна преса розміщує в рубриці «різне», сигналізує про те, що російська пропаганда готується до офіційної висадки в Румунію.
10 серпня на засіданні Національної ради з питань телерадіомовлення (НРТ) розглядалося питання про допуск на румунський ринок головного телевізійного рупора Кремля. Відповідну заявку подала одна з фірм з румунського міста Ясси, що належить іншій фірмі, яка зареєстрована в Республіці Молдова і ретранслює на її території програми телеканалу Rusia 1.
Здобувача ліцензії на засіданні НРТ, яка поки не прийняла остаточного рішення, представляли двоє: В’ячеслав Христя і Євген Сергєєв. Імена, на мій погляд, вже говорять багато про що.
Ще цікавішим виявився для мене виступ одного з членів Ради (цитую з журналу Forbes România):
«Вони хочуть відкрити телеканал, нікому не заважають. (...) Я - згоден, але за умови, що будуть транслювати і те, і те, а не тільки російське. У нас є телеканали з турецькими, з корейськими серіалами. Чому б не бути і з російськими? Не бачу в цьому нічого поганого», - заявив Габріель Туфяну.
Отже, як мінімум один заявлений прихильник в НРТ у офіційної путінської пропаганди в НРТ вже є. Тому що неофіційно вона в нашій країні вже давно працює. І далеко не тільки в Інтернеті, шляхом таких агресивних сайтів як Russia Today і Sputnik румунською мовою. Або шляхом «корисних ідіотів», які промовляють з трибуни місцевих неомарксистів і русофілів Critic Atac.
Інша, така ж, на перший погляд, непримітна новина, інформує про те, що якийсь сумнівний банк з офісом в Москві став акціонером телеканалу Digi 24. Цю інформацію, згідно газеті Ziarul Financiar, безпосередньо підтвердив директор вищезгаданого банку Ніколай Косов.
Таким чином, стає зрозуміла подвійна гра, в якій з недавніх пір був помічений цей телеканал, до якого з подачі ряду колег причепилася етикетка «ВЧ» («Військова частина») (UM - «Uniunea Militară»). Про це - в інтерв’ю нового посла Россійскої Федерації в Румунії Валерія Кузьміна, яке було опубліковано на початку року, а також в інтерв’ю з ідеологом кремлівського режиму Алєксандром Дугіним, яке з’явилося три тижні потому.
Любителі спекуляцій можуть угледіти взаємозв’язок і в спортивних пристрастях власника Digi 24. Безликий мільярдер Золтан Тезарі (Zoltan Teszari) - в минулому чемпіон з дзюдо. До цього ж виду спорту має пряме відношення інший знаменитий румун, а саме - президент профільної європейської федерації Маріус Візер (Marius Vizer). Той самий, який, судячи з фотографій, опублікованих на сайті кремлівського лідера, може похвалитися дружбою с самим Путіним.
Міжнародний інвестиційний банк (англ. IIB) - організація, заснована в 70-х роках минулого століття Радянським Союзом поряд з іншими країнами соціалістичного блоку, в тому числі Румунією. Після '89-го банк не працював, але кілька років тому, з ініціативи Кремля, у нього відкрилося друге дихання. Найцікавіше те, що Румунія ратифікувала приєднання до IIB при колишньому технократичному керівництві. У відповідному документі стоять підписи трьох міністрів: фінансів Анки Драгу, закордонних справ Лазара Коменеску і юстиції Ралуки Пруне.
Але це якщо не перечитувати Зінов’єва, якого нещодавно Ралука Пруне раптом взяла і процитувала в своєму Фейсбуці. Ну, ви знаєте - в тому самому пості, в якому пані колишній міністр юстиції пише, що типовий виборець соціал-демократів – обмежений, соціально неблагополучний громадянин, який п’є і б’є своїх дітей.
Тільки ось Зінов’єв, колишній дисидент-антикомуніст, автор знаменитої книги «Homo Sovieticus», на схилі років втратив орієнтири. У 1999 році, в інтерв’ю Le Figaro, він звинувачував Захід, який надав йому притулок, і в тому ж році, коли Путін став прем’єр-міністром, він повернувся в Росію, після чого написав свою «Російську трагедію», в якій оплакував розвал СРСР.
Проблема, звичайно, не в тому, що пані Пруне не дочитала Зінов’єва. Проблема в тому, що вона, не моргнувши, підписала документ про повернення румунської держави в банк-скарбничку Кремля, який отримав тут простір для телемовлення.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар