Телефонний дзвінок Шольца до дикого вбивці: слід не просити, а карати

АНАЛІТИКА 18.11.2024 Коментарі 0
Олександр Левченко

Олександр Левченко

Посол України в Хорватії та Боснії і Герцоговині (2010-2017 рр.)

17 жовтня цього року  росія завдала масованого комбінованого удару по об’єктах енергетичної інфраструктури України. Було запущено 120 ракет та 90 ударних дронів Shahed-136.

Було 8 аеробалістичних ракет «Кинжал», 1 гіперзвукова корабельна ракета «Циркон», 101 крилата ракета  Х-101, 1 балістична ракета «Іскандер»-М», 4 крилаті проти радіолокаційні ракети Х-22, 5 керованих авіаційних бомб Х-59. Було збито силами української протиракетної та протиповітряної оборони 7 аеробалістичних ракет Х-47 «Кинжал», 1 гіперзвукова корабельна ракета «Циркон », 85 крилатих ракет  Х-101, 4 крилаті проти радіолокаційні ракети Х-22, 5 керованих авіаційних бомб Х-59 та 42 ударних дронів. Ще 41 російський ударний дрон було приземлено засобами проти радіолокаційної боротьби, а ще 2 дрони змусили повернутися до росії та тимчасово окуповані території України.

Отже цілей досягли 17 ракет із 120 та 3 ударних дрони із 90. І навіть вони заподіяли шкоду українській енергетичній системі. Тому ця атака стала черговим актом повітряного терору проти цивільного населення України, який триває з початку повномасштабного вторгнення.

Спроби спровокувати енергетичну та гуманітарну катастрофу в Україні є продовженням геноцидної політики москви. Російський ракетний терор повністю спростовує заяви Кремля про готовність до мирного врегулювання.

За 30 годин до брутальної російської ракетної атаки федеральний канцлер Шольц розмовляв телефоном із путіним. Під час годинної бесіди Шольц засудив російську агресію проти України й закликав путіна її припинити й вивести окупаційні війська з української території. Він зазначив, що для путіна було б ілюзією вважати, що німецька та європейська підтримка ослабне. "Розмова була дуже докладною, але сприяла визнанню того, що мало що змінилося у поглядах президента Росії на війну — і це погані новини", — сказав Шольц.

Між тим, канцлер вважає, що зробив важливе послання напередодні зустрічі "Великої двадцятки". Адже на саміті G-20 у Бразилії керівником уряду Німеччини буде порушене питання війни в Україні та розгортання північнокорейських сил. На G20 Олаф Шольц планує зустрітися з президентом Китаю Сі Цзіньпіном, щоб чинити тиск на китайського лідера, аби той використав свій вплив на Росію і Північну Корею для уникнення подальшої ескалації війни.

У Кремлі після телефонної розмови заявили, що путін і Шольц "докладно й відверто" обмінялися думками щодо ситуації в Україні. Там повторили російські наративи про те, що повномасштабна російська агресія нібито "стала прямим результатом багаторічної агресивної політики НАТО, спрямованої на створення на українській території антиросійського плацдарму" за "ігнорування інтересів" РФ у сфері безпеки.

Водночас путін зазначив, що країна-агресор нібито "ніколи не відмовлялася і, як і раніше, відкрита" до відновлення переговорів, а її пропозиції "добре відомі.

Президент Франції Емманюель Макрон теж не виключив можливості телефонної розмови з президентом росії. Воднораз на тлі нещодавньої ракетної атаки  України Макрон заявив, що путін “не зацікавлений у мирі” і “не готовий до переговорів”. У цьому контексті він наголосив на необхідності виконання зобов’язань щодо підтримки України, зокрема постачання зброї та обладнання для ведення бойових дій.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, коментуючи телефонний дзвінок Олафа Шольца кремлівському правителю, заявив, що це справа канцлера Німеччини, з ким йому говорити. Сам Стармер зазначив, що не має планів щодо розмови з путіним.

Канадський прем’єр-міністр Трюдо вважає телефонну бесіду канцлера з російським диктатором доречною, так як треба постійно мати відкриті канали комунікації з кремлем.  

Іншої думки у Варшаві. "Остання ракетна атака, одна з найбільших у цій війні, довела, що телефонна дипломатія не може замінити реальну підтримку України з боку всього Заходу", – вважає прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск.

Президент України Володимир Зеленський просив Шольца не телефонувати путіну, оскільки це лише допоможе йому, зменшивши ізоляцію. Водночас це "не принесе миру, тому що Путін просто повторюватиме брехню, яку він говорив роками, створюючи видимість того, що він більше не в ізоляції".

Дзвінок Шольца путіну Зеленський назвав "скринькою Пандори". "Тепер можуть бути інші розмови, інші дзвінки. Просто багато слів. І це саме те, чого путін давно хоче: йому вкрай важливо послабити його ізоляцію", – зазначив президент України.

Коментуючи телефонну розмову німецького канцлера Олафа Шольца з путіним, міністерка закордонних справ Фінляндії Валтонен заявила, що такі дзвінки не матимуть результату, навіть якщо вони будуть скоординованими. "Найважливіше зрозуміти, що ми не маємо змагатися за увагу Кремля", – наголосила Валтонен.

Захід має діяти спільно, але обов’язково в координації з Україною, а не лише зі США. Глава європейської дипломатії не бачить ознак готовності президента рф до переговорів. «путін відповідає на будь-яку спробу переговорів потужною атакою на цивільну інфраструктуру. Це була найсильніша атака за останні місяці. Тож не схоже, що він готовий до переговорів – навпаки», – зауважив Боррель.

В українському МЗС назвали одну з наймасштабніших повітряних атак рф  на Україну "справжньою відповіддю воєнного злочинця Путіна всім, хто останнім часом йому телефонував і відвідував його".

Ракетний удар по Україні 17 листопада це також своєрідне послання Дональду Трампу від путіна, яке показує, як він має намір розмовляти з 47-м президентом США. путін буде лякати Дональда Трампа й надалі, щоб той  зрозумів, які "загрози" несе росія і що з нею треба домовлятися при чому на умовах, які вигідні москві.

Поки що жоден з наближених до Трампа політиків не прокоментував останній ракетний напад росії проти українського народу. Мовчить навіть говіркий Е. Маск. Очевидно, що оточення Трампа трохи на паузі, коли почуло про застосування росіянами аеробалістичних ракет «Кинжал» та гіперзвукових ракет «Онікс». Справді, це зброя залякування, та українці майже всі ці ракети збили. Дайте тільки Києву більше засобів ППО та ПРО, тоді будуть збиватися практично всі. Ось тоді нахабність поведінки путіна буде просто танути на очах. Адже досягти стабільного і справедливого миру можна лише шляхом військового посилення України.

І після всього незадоволений результатами масового ракетного нападу на енергетичну інфраструктуру України кремль додатково вдарив по житлових будинках в Одесі та Сумах, де було багато загиблих та поранених.

Бути по житлових кварталах це фірмовий почерк путіна. То чи варто було Шольцу агітувати кремлівського вбивцю зупинитися.

москва просто продовжує вбивати невинних, щоб її благали про переговори. Невже деякі західні партнери цього наприкінці третього року війни так і не зрозуміли. Вбивцю треба не просити, а карати.

Скріншот - Одеса після атаки російською балістикою, 18 листопада, тіла невинно убитих українців.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: