Судитимуть львівського бізнесмена за постачання неякісного одягу для ЗСУ

НОВИНИ 16.01.2025 Коментарі 0

Досудове розслідування щодо львівського бізнесмена і членів злочинної організації, які поставили неякісний військовий одяг для потреб Збройних Сил України на понад 1 млрд гривень завершено. Обвинувальний акт щодо Ігоря Гринкевича Державне бюро розслідувань направило до суду.

Як нагадує пресслужба ДБР, курував оборудку підприємець зі Львова, який залучив до неї свого сина й інших осіб. Підконтрольні їм компанії уклали у 2023 році договори з Міноборони на постачання військового одягу на суму понад 1,8 млрд грн.

Протягом 2023 року за зазначеними договорами Міноборони отримало одягу на суму майже 1,2 млрд грн.

Поставлене майно, відповідно до висновків експертиз, не відповідало технічним вимогам договорів через свою низьку якість та не могло використовуватися за своїм цільовим призначенням. Через це збитки держави склали 1 млрд 167 млн гривень.

ДБР затримало членів злочинної організації та повідомило їм про підозри. Їм було обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Одного з фігурантів оголошено в міжнародний розшук.

Організатора оборудки та його поплічників обвинувачують у створенні та керівництві злочинною організацією, шахрайстві в особливо великих розмірах і легалізації майна, здобутого злочинним шляхом.

Санкції статтей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років.

З метою відшкодування заподіяних збитків ДБР вжито заходів щодо виявлення та накладення арештів на майно підозрюваних.

Також ДБР скерувало до суду обвинувальний акт щодо пропозиції від Ігоря Гринкевича 29 грудня 2023 року 500 тисяч доларів США хабаря одному із керівників Головного слідчого управління ДБР.

Гроші призначались за сприяння у поверненні вилученого майна, а також закриття кримінального провадження, яке наразі передано до суду.

Довідково

Ігор Гринкевич 1970 року народження свого часу був одним із найбільших постачальників Міноборони України. ДБР оголосило йому підозру у заволодінні коштами оборонного відомства на 1 млрд грн у грудні 2023 року. У лютому наступного року справу перекваліфікували на шахрайство.

Компанії Гринкевича брали участь у військових тендерах із 2018 року. У листопаді Національна академія сухопутних військ ім. Сагайдачного підписала три договори з ТОВ «Житлоінвестбуд-ЛВ» на будівництво трьох казарм у Старичах за майже 40 мільйонів гривень. Фірма була пов'язана з Володимиром Ренчкою – партнером Гринкевича.

Після початку повномасштабної війни Гринкевич зі сином Романом заснували благодійний фонд Hope UA, що мав допомагати жертвам війни. За даними фонду, протягом двох років на допомогу витрачено $8,5 млн, але жодних звітів на сайті організації опубліковано не було. 2022 року Роман Гринкевич отримав відзнаку «Золоте серце» від Президента України.

Ігор і Роман Гринкевичі / radiosvoboda.org

У січні 2024 року у зв'язку з розслідуванням ДБР щодо корупції, МО України повідомило про розірвання контрактів із фірмами Гринкевичів.

У власності бізнесмена десяток компаній: ТОВ «Трейд Лайнс Рітейл», ТОВ «Будівельна компанія Сітіград», будкомпанія «Б. К. Верховина», «Мегабудмакс», Львівський будівельний холдинг, ТОВ «Лео маркетинг едженсі», «Візин Річ», ТОВ «Лео маркетинг едженсі», ТЗОВ «Охоронно-юридична компанія Кобра», ТОВ «Будівельний Альянс Монтажпроект».

За даними ДБР,  дві квартири було оформлено на наречену сина Гринкевича Соню Морозюк.

18 січня минулого року правоохоронці затримали Андрія Колотила, керівника підконтрольної Гринкевичу компанії. Тоді ж ДБР оголосило в розшук сина Гринкевича Романа за підозрою у шахрайстві. Його застримали через декілька днів в Одесі. Суд обрав для нього обмеження у вигляді тримання під вартою та заставу в 500 млн грн.

12 квітня 2024 року Печерський суд Києва продовжив запобіжний захід Роману Гринкевичу з триманням під вартою на два місяці та з можливістю застави 393 млн грн, а 18 квітня Шевченківський суд столиці скасував арешт на частину майна.

У січні 2024 року стало відомо, що Гринкевичі намагалися підкупити головну редакторку видання «Українська правда» Севгіль Мусаєву – її просили видалити новину про доньку бізнесмена Ольгу. 17 січня Гринкевичу, його сину Роману та ще трьом керівникам підконтрольних їм компаній, зокрема, Колотилу, оголосили підозри.

Родина бізнесмена:

Дружина – Світлана Гринкевич, працювала професором кафедри маркетингу та логістики університету «Львівська політехніка». Звільнилася з посади на початку січня 2024 року. Донька Ольга заміжня за футболістом Мар'яном Шведом. 34-річний син Роман до середини січня 2024 року був заручений із художницею Сонею Морозюк. Теща – Ірина Федак, співвласниця ТзОВ «Бориславтепло» (за Вікіпедією).

Також читайте: Затриманому на хабарі найбільшому підряднику МОУ та його співучасникам повідомили про нову підозру

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: