Розвідка оприлюднила імена росіян, що вивозили архіви з України
Головне управління розвідки Міноборони оприлюднило імена причетних до незаконного вивезення українських архівних матеріалів з тимчасово окупованих територій.
За інформацією розвідників, з 2014 року під російською окупацією опинилося понад 5 мільйонів документів Національного архівного фонду України (НАФ), які становлять невід’ємну частину національної та світової культурної спадщини.
Значна частина цих архівів була незаконно вивезена з тимчасово окупованих територій України — зокрема Криму, частин Донецької та Луганської областей, а також Херсонщини.
Крім того, після звільнення Херсона було встановлено, що російські окупанти незаконно вивезли майже 360 тисяч одиниць зберігання документів НАФ. Ці дії є грубим порушенням норм міжнародного гуманітарного права, зокрема Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у випадках збройного конфлікту від 14 травня 1954 року.
ГУР МО України та Державна архівна служба України в розділі “Викрадена спадщина” порталу War&Sanctions оприлюднили імена осіб та назви організацій , причетних до незаконного вивезення українських архівних матеріалів з тимчасово окупованих територій та їх подальшої інтеграції до російської архівної інфраструктури.
Серед них:
• андрій артізов — керівник російського держархіву;
• олег лобов — голова так званої «державної архівної служби Республіки Крим»;
• ірина краснонос — директорка так званого «архіву міста Севастополь»;
• Віталій Семьонов — засновник і керівник громадської організації «Архівний дозор»;
А також співробітники так званого «державного архіву Республіки Крим», які у 2022 році разом взяли участь у незаконному вивезенні державних архівних фондів Херсонської області.
ГУР МО України та Державна архівна служба України й далі викриває особи і структури, причетні до спроби знищення історичної пам'яті, викривлення історії, спроби знищення національної ідентичності українського народу та приховування доказів воєнних злочинів.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар