Розрахунок путіна провалився: Європа підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно

АНАЛІТИКА 04.12.2024 Коментарі 0
Олександр Левченко

Олександр Левченко

Посол України в Хорватії та Боснії і Герцоговині (2010-2017 рр.)

Президент Європейської ради Антоніу Кошта, Висока представниця ЄС із закордонних справ і безпекової політики Кая Каллас та комісарка ЄС із питань розширення Марта Кос відвідали Україну в перший день вступу на свої посади.

Президент Володимир Зеленський відзначив, що такий символічний початок роботи відображає основні пріоритети Європи. Мир – це фундамент, і треба робити все й надалі, щоб якнайшвидше закінчити цю війну, розв’язану росією не тільки проти України, але й проти об’єднаної Європи, закінчити цю війну справедливо й посилити Європу – інституції Євросоюзу та політику підтримки кожної європейської країни.

Однією з ключових тем переговорів було посилення української протиповітряної оборони. Володимир Зеленський передав конкретні запити для зміцнення повітряного щита над Україною. Окремо було обговорено реалізацію чеської та загальноєвропейської ініціатив щодо забезпечення українських воїнів артилерійськими снарядами, та розвиток оборонної промисловості України.

Українська сторона подякувала партнерам, які інвестували в проєкти з виробництва сучасної зброї, роботу з підтримки України у вступі до Євросоюзу та отримання запрошення до НАТО.

Антоніу Кошта наголосив, що Європа зробить усе можливе, щоб Україна стала членом ЄС якомога швидше, засудивши ядерні погрози з боку рф та обстріли енергетичної інфраструктури. Було зазначено, що ЄС долучиться до ремонту генеруючих потужностей, пошкоджених унаслідок російських ударів. Вже в грудні Європейський Союз надасть Україні додаткові 4,2 млрд євро для підтримки українського бюджету, а протягом 2025 року щомісяця окремо виділятиме 1,5 мільярда євро допомоги з коштів від використання заморожених російських активів. Європа продовжить тиснути на російську економіку, щоби послабити спроможність РФ  вести війну. Тому ЄС готує черговий 15-й пакет санкцій.

В Україні з неоголошеним візитом також побував федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц. Це перший двосторонній візит до України з початку повномасштабного вторгнення рф. Було передано новий військовий пакет допомоги на 650 млн євро та чіткий термін постачання.

Серед тем, які обговорили під час зустрічі з президентом України – продовження оборонної співпраці та санкційного тиску на росію, а також збереження рівня підтримки з боку Німеччини наступного року.

Володимир Зеленський наголосив, що ключ до спільної безпеки на континенті – геополітична визначеність. Вона передбачає розв’язання двох питань для кожної країни у Європі – щодо ЄС і НАТО. Для України обидва ці питання – фундаментальні, тому чим швидше Київ отримає відповіді на них, то швидше буде покладено край агресивним амбіціям росії.

Олаф Шольц зазначив, що загальна сума допомоги, яку Німеччина надала Україні з початку повномасштабного російського вторгнення, становить 28 млрд євро, це найбільше серед усіх європейських партнерів. Зокрема, для посилення української протиповітряної оборони було передано п’ять повних комплектів ППО середнього радіусу дії IRIS-T, які практично стовідсотково збивають усі типи крилатих ракет, три системи Patriot, що працюють над знищенням балістичної зброї, включаючи російські гіперзвукові ракети «Кинжал», понад 50 зенітних установок Gepard з ракетами, снарядами та запчастинами, які використовуються для знищення бойових дронів усіх типів.

У грудні передбачене постачання ще однієї системи IRIS-T, установки для Patriot та Gepard. «У 2025 році ми постачатимемо системи ППО, гаубиці, бойові та розвідувальні дрони. Крім того, шість оснащених вертольотів Sea King. Я кажу це дуже чітко Путіну тут, у Києві, сьогодні: ми не втомлюємось. І ми підтримуватимемо Україну стільки, скільки буде потрібно», – зазначив канцлер ФРН, відзначивши, що Україна зробила значний прогрес на шляху до членства у Європейському Союзі, запевнивши у підтримці з боку Німеччини.

Президент України і Федеральний канцлер Німеччини у Києві на виставці оглянули новітні зразки виробів із системами автоматичного виявлення та ураження цілей, зокрема бойові безпілотники, FPV-дрони, наземні роботизовані комплекси та систему керування «рою дронів». На виставці були представлені безпілотники українського виробництва, а також створені в межах співпраці з німецькими компаніями. Зокрема, дрони із застосуванням системи автоматичного донаведення на ціль зі штучним інтелектом виробництва німецьких компаній.

Речник кремля Дмітрій Пєсков прокоментував заяву канцлера Німеччини Олафа Шольца, який під час візиту в Україну надіслав послання російському президенту володимиру путіну, заявивши, що Німеччина буде й надалі підтримувати Україну у війні проти російської агресії. "Лідери деяких європейських країн мають намір продовжувати деструктивну лінію, провокуючи продовження війни", - зазначив пєсков. У баченні москви підтримка України – це продовження війни, а відсутність підтримки, це добре, адже війна швидко скінчиться, при цьому на користь Росії, та про це вже не бажають говорити відкрито в Кремлі.

Фото – президент Європейської ради Антоніу Кошта, Висока представниця ЄС із закордонних справ та безпекової політики Кая Каллас та комісарка ЄС із питань розширення Марта Кос відвідали Україну в перший день вступу на свої посади/ Офіс Президента

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: