росія втратила контроль над Чорним морем: щодесять днів її кораблі лягають на дно

АНАЛІТИКА 16.02.2024 Коментарі 0

Знищення Збройними Силами України чергового великого десантного корабля рф чітко показало, що домінування росії у Чорному морі є лише ілюзією. Отже, ЗСУ спільно з підрозділами Головного управління розвідки в Чорному морі 14 лютого знищили російський великий десантний корабель (ВДК) «Цезар Куніков». Від початку повномасштабної війни українські сили системно вражають російський флот у Криму та на території росії. Загальні бойові втрати росіян на цей час становлять 24 бойові кораблі та 1 підводний човен, це близько 30 відсотків від загальної чисельності Чорноморського флоту.

На початку повномасштабного вторгнення у Чорному морі перебувало 13 великих десантних кораблів рф.  За час бойових дій Сили оборони України знищили чотири такі судна як «Саратов», «Новочеркаськ», «Мінськ» та «Цезар Куніков». Сьогодні в строю залишилось 5, ще 4 перебувають на ремонті. Це звело нанівець спроможності Росії реалізувати великі десантні операції проти України.

Знищене ЗСУ російське військове судно «Цезар Куніков»  є десантним кораблем проекту 775. Воно входило до складу Чорноморського флоту РФ та базувалося в Севастополі. Символічно, що так само 14 лютого, але 1943 року, загинув радянський офіцер Цезар Куніков, на честь якого і був названий корабель.

Знищення російського ВДК «Цезар Куніков», який на момент ураження перебував у територіальних водах України поблизу Алупки свідчить про потужні військові спроможності ЗСУ щодо ураження військових цілей в акваторії Чорного моря. Тактика дій ЗСУ на морському театрі бойових дій змушує окупантів постійно переховувати військові кораблі у захищених бухтах що зводить до нуля їх бойовий потенціал, що в свою чергу призводить до втрати Росією контролю над Чорним морем.

Згідно з висновками військових експертів російським окупантам немає сенсу відновлювати втрати у складі чорноморського флоту рф, оскільки вони все одно не можуть залучати все корабельне угруповання в повній мірі. Те, що кожні десять днів йде на дно черговий російський військовий корабель – це повний провал військового керівництва чосії у особі міністра оборони Шойгу, начальника генштабу Герасимова та командування чорноморського флоту. Виключно з їх вини вже загинуло мінімум тисячу моряків, а з урахуванням небажання диктатора Путіна припиняти війну вони будуть гинути і надалі.

Завдяки вдалим діям ЗСУ, росія втрачає політичний вплив у Чорноморському регіоні. Доказом цього є той факт, що незважаючи на всі зусилля рф перешкодити діяльності зерновому коридору він ефективно працює, при цьому Україна через порти одеського регіону перевезла товарів більше ніж у 2021 році.

Втрати російських морських сил за час повномасштабного вторгнення в Україну  свідчать, що чорноморський флот виявився повністю неефективним, а твердження російської пропаганди про домінування рф в Чорному морі є лише ілюзією для заспокоєння глави кремля.

«Цезар Куніков» мав довжину 112,5 м, ширину – 15 м, осадку – 3,7 м. Екіпаж складав 87 осіб. Корабель був здатний перевезти вантаж вагою 650 тонн на відстань 4700 миль. У 2008 році корабель брав участь у військовій операції росії з нападу на Грузію.

Великий десантний корабель «Цезарь Куніков»/Ілюстрація/«Вікіпедія»

У березні 2022 року десантні кораблі "Цезар Куніков" та "Новочеркаськ" отримали пошкодження внаслідок атаки в порту окупованого Бердянська Запорізької області, на них почалася пожежа. Тоді капітан "Цезаря Кунікова" Олександр Чирва загинув. Цього разу ворожий корабель атакували ударними морськими дронами MAGURA V5, що можуть діяти на відстані 400-800 кілометрів. Великий десантний корабель дістав критичні пробоїни по лівому борту й затонув.

Росіяни використовували цей вид техніки для того, щоб поповнювати боєкомплект, серед якого, найімовірніше були ракети, оскільки детонація і процес затоплення були досить інтенсивними і швидкими. "Цезар Куніков" поповнив лави російського підводного флоту.

Проте москва не залишає ідеї тотальних обстрілів мирних міст України. мосія вперше застосувала гіперзвукову ракету "Циркон" під час атаки на Україну 7 лютого. На відео уламків на території Києва видно фрагменти двигуна та кермових механізмів зі специфічним маркуванням, яке, характерне для ракети 3М22 "Циркон", який начебто здатний розвивати швидкість 9 махів і має дальність ефективної стрільби до 1 тисячі кілометрів. Він був розроблений для використання у вмф росії. Водночас, у Чорному морі наразі немає суден, які б могли нести такі типи ракет. З цього випливає запитання про метод запуску. Ймовірно, для цієї мети було адаптовано російську наземну систему берегової оборони.

Нагадаємо, що ракета була випробувана у 2015 році, і лише через певний час у 2022 році росіяни заявили про її готовність. Ракета була випробувана на двох військових кораблях, фрегаті типу "Адмірал Горшков" і підводному човні типу "Ясень". Однак станом на тепер військові кораблі таких типів не перебувають у Чорному морі. Незвично, що ракета була вперше випущена в бою із місця, з якого її раніше ніколи не тестували. Проте протягом останнього року українська ППО та ПРО показали себе ефективно, що вимушує росію здійснювати складніші обстріли з використанням різних типів ракет та ударних дронів.

Якщо опис ракети точний, то "Циркон" може стати однією з найшвидших ракет у світі. Директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНІДСЕ) Олександр Рувін повідомив, що росія 7 лютого вдарила ракетою Циркон. Ракета спрямовувалась у зону, де немає військових об'єктів, постраждала цивільна інфраструктура та мирні люди. Цю протикорабельну гіперзвукову крилату ракету взяли на озброєння у січні 2023 року.

Що цікаво, директор КНДІСЕ зауважив, що зброя не відповідає тактико-технічним характеристикам, про які заявляли росіяни. Вона була збита українцями протиракетною системою «Patriot“.

  Олександр ЛЕВЧЕНКО, посол України в Хорватії 2010 -2017 рр., історик

(Головна світлина – скриншот)

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: