У Львові презентували хорватсько-український словник

НОВИНИ 16.02.2024 Коментарі 0

У четвер, 15 лютого, у Львові презентували «Хорватсько-український словник». Одним із перших із виданням ознайомився начальник Львівської ОВА Максим Козицький. Також участь у презентації взяла керівниця департаменту МТД та МС ЛОВА Ірина Бутинець, представники духовенства, освітнього та наукового середовищ, дипломатичного корпусу та хорватської діаспори Львівщини.

«Моє серце – наповнене. Адже зараз реалізується один із тих проєктів, який ми би хотіли подарувати народу Хорватії та України.  Ми добре знаємо, що словник – це не просто набір слів у алфавітному порядку. Це – те, що пов’язує людей, веде нас крізь час та простір. Цей том для нас – це також «дитя» війни. І для нас важливо, що ми в цей час зробили певний внесок для зв’язку наших народів», - зазначила Надзвичайний і Повноважний Посол Хорватії в Україні Аніца Джамич.

Авторами є науковці зі Львівського національного університету імені Івана Франка - Л. Васильєва, О. Ткачук, В. Чумак. Складається він зі вступної двомовної частини та власне перекладного словника (від А до Ž), - повідомили у Львівській ОВА.

Реєстр словника, що нараховує понад 25 тис одиниць, сформували переважно із загальновживаної лексики з незначним вкрапленням архаїзмів, арготизмів і діалектних слів, що сьогодні входять до активного слововжитку хорватської літературної мови.

При розробці структури словника укладачі орієнтувалися на потреби широкого кола користувачів, носіїв української і хорватської мов.

Відтак, прикметно те, що до реєстру словника включили найпоширеніші хорватські терміни, що вживають в різних галузях суспільного життя, науки і техніки.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: