Російський слід у замаху Юрая Центули на прем'єр-міністра Роберта Фіцо

РОЗСЛІДУВАННЯ 22.05.2024 Коментарі 0

Інформація про російський слід у замаху на колишнього прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо за участю Юрая Центули викликає багато запитань і потребує ретельного аналізу. Важливо враховувати контекст цієї події, можливі мотиви s вплив зовнішніх сил на внутрішню політику Словаччини.

Як ви розумієте, російська пропаганда одразу знайшла український слід у замаху на словацького прем'єр-міністра Роберта Фіцо.

Маргаріта сімоньян нагадала, що прем'єр-міністр Словаччини стверджував, що війна в Україні розпочалася внаслідок розгулу українських неонацистів, і у путіна не було іншого виходу. «Ось як вони працюють: ЧТД (скорочення від виразу «що потрібно було довести»), – підсумувала вона. Пізніше сімоньян уточнила, що під цими словами мала на увазі не українські спецслужби, а колективний Захід.

Звичайно, дуже цікаво, що це за Чарівний Колективний Захід, яким нас постійно всі лякають. Тому що Захід насправді дуже різний, і, як ми бачимо, навіть якщо ми візьмемо війну в Україні, не всі країни можуть домовитися навіть про постачання зброї.

Хтось «проти», хтось «за». Та ж Угорщина чи Словаччина проводять власну незалежну політику. Американці говорять одне, європейські країни теж усі різні, вони роблять інше. Якийсь міфічний колективний Захід. Хто ним керує? І найголовніше, якщо цим Заходом так легко керувати, то чому якась маленька Словаччина, чому на неї досі не знайшли управу? Чому якийсь Фіцо сидить і виступає проти постачання зброї Україні і всього іншого? Чому ніхто не може знайти спосіб розібратися з якоюсь маленькою Угорщиною з Орбаном? Хоча, здавалося б, Угорщину взагалі складно знайти на карті. Той самий колективний Захід, де єдність? Але її немає. Однак у всьому винен колективний Захід.

Гаразд, це була ремарка. Російський філософ правого спрямування алєксандр дугін заявив, що замах на Роберта Фіцо – це черговий удар Заходу по тих, хто наважиться йому заперечити. На думку дугіна, не тільки київські нацисти, а й сам сучасний глобаліст. Захід – це терористична організація, яка не знає правил. Росія повинна запропонувати словакам допомогу в розслідуванні цього жахливого злочину. І тоді настане відплата.

А може, ось вона, відповідь, що Словаччина в особі Фіцо виступала проти єдиної політики цього міфічного колективного Заходу. Цим замахом вони хотіли поставити їх на місце і дати іншим урок, що вони не повинні вириватися із загальної колективної західної зграї.

Дугін також десь чув, що людина, яка застрелила прем'єр-міністра, є членом партії «Прогресивна Словаччина» і поспішив додати, що це черговий випадок прямої участі лібералів. Так званий політолог сєргєй марков написав, що, найімовірніше, українські неонацисти мстять Фіцо за те, що він «за мир» із росією, і пообіцяв, що західні спецслужби сфальсифікують російський слід пораненого прем'єр-міністра. При цьому він назвав Фіцо другом росії.

За словами маркова - «спецслужби США вимагають від словацьких спецслужб приховати факт того, що вбивця – український неонацист, гарячково фальсифікуватимуть російський слід». Росія вбила свого друга. Хто в це повірить? Проблема, звичайно, в тому, що російська пропаганда, як завжди, бреше, навіть не дуже дбаючи про деталі та достовірність.

По-перше, ім'я нападника відоме. І це – Юрай Центула. Це громадянин Словаччини. Йому 71 рік, він письменник. Чоловік на законних підставах володіє пістолетом, з якого стріляв у прем'єр-міністра. При цьому Центула не є ані українцем, а тим більше неонацистом, ані членом партії «Прогресивна Словаччина». Цю інформацію вже спростували в МВС Словаччини та керівництві партії. У кращому випадку для російської пропаганди Цинтула був прихильником цієї партії. Ну, і опозиціонер.

Але ложку меду для сімоньян усе ж знайшли. 24 квітня майбутнього стрільця побачили на акції протесту. Він вигукував гасла зрадників і «Геть Фіцо!» та «Хай живе Україна!». На плакаті, що тримав у руках Центула, була зображена Роза вітрів. Напрямок на захід означав мир і процвітання, на схід – війну і злидні України.

Глава МВС Словаччини заявив, що Центула був одинаком і не належав ні до правих, ні до лівих радикалів. Принаймні на одному з перших допитів стрілець заявив, що не згоден з політикою уряду, зокрема з реформами державних ЗМІ.

Центула вже розповів поліції, що планував напад протягом декількох днів і збирався лише поранити прем'єр-міністра, а не вбити його. Йому висунуто звинувачення у замаху на вбивство з помсти. Стрільцеві загрожує 25 років позбавлення волі або довічне ув'язнення.

Загалом складається враження, що словацький прем'єр зазнав нападу з боку словацького письменника й опозиціонера, якого Фіцо дратував своїм популізмом.

Але є ще один прекрасний штрих до портрета виконавця замаху. Журналіст-розслідувач з Угорщини Сабаль Чпанії виявив зв'язок між Центулою і проросійським воєнізованим угрупованням. «Захисники Словаччини», або в іншому перекладі «словацькі строковики», керівники цієї організації, за словами Чпанії, тренували колишніх бійців російського спецназу.

У 2016 році на сторінці групи опубліковано як мінімум два пости Центули. Вони писали, що жодна держава не здатна захистити громадян за допомогою силовиків. Письменник виступає проти неконтрольованої міграції та підтримує захисників, які за власні гроші купують зброю і спорядження для оборони країни.

У 2019 році словацькі журналісти повідомляли, що на святковому марші захисників Словаччини виступив колишній прем'єр-міністр республіки за часів управління внутрішніх справ Ян Черногурський, якого у 2010 році дмітрій мєдвєдєв нагородив орденом дружби за великий вклад у розвиток зміцнення російсько-словацьких відносин.

А зовсім нещодавно, в січні цього року, Черногурський є ще й членом лідера євразійського відділення байкерського клубу «Нічні вовки» Йозефа Ханбалі. А символ захисників Словаччини виявився підозріло схожим на герб «Гітлерюґент».

Загалом, ви розумієте, що це за захисники Словаччини. Чиї вуха стирчать звідти. Колишній совковий партійник з Чехословаччини на підгодівлі кремля, словацький помічник байкера «хірурга», який відкрито називає себе другом путіна, словацький націоналіст, який 3 тижні проходив бойову підготовку в росії разом із «народною радою», ще один націоналіст, який виїхав воювати на боці проросійських сепаратистів на Донбасі ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну. І ось, абсолютно випадково, в цій чудовій компанії опинився словацький письменник Юрай Центула, який через 8 років вистрілив у прем'єр-міністра Фіцо.

Ну, як ви розумієте..., просто стовідсотковий український слід.

Історико-політичний контекст

Роберт Фіцо, який очолював уряд Словаччини, був відомий своєю проросійською позицією і прагненням до збалансованої зовнішньої політики. Його відносини з Росією стали предметом дискусій і критики з боку деяких західних партнерів Словаччини. Однак звинувачення у замаху на вбивство за участю російських сил вимагають конкретних доказів.

Юрай Цинтула: особистість і мотивація

Юрай Центула є ключовою фігурою у цій справі. Щоби зрозуміти можливий російський слід, необхідно розглянути його біографію, політичні й особисті мотиви. Якщо його дії дійсно були спрямовані на усунення Фіцо, необхідно зрозуміти, чи діяв він самостійно або входив в більш широку конспіративну мережу.

Можливі мотиви росії

  1. Політична дестабілізація: росія може бути зацікавлена в дестабілізації Словаччини як члена ЄС і НАТО. Замах на Фіцо може створити політичний хаос і послабити вплив західних союзників.
  2. Контроль над проросійськими лідерами: Якщо Фіцо відхилиться від проросійської лінії або перестане бути корисним кремлю, усунення може стати способом замінити його більш лояльною фігурою.

Аналіз доказової бази

Для встановлення російського сліду потрібні конкретні докази, такі як:

  1. Зв'язки Центули з російськими агентами: Це можуть бути фінансові перекази, контакти з відомими агентами або організаціями, пов'язаними з росією.
  2. Зброя та методи: Використання конкретних технологій або зброї, характерної для російських спецслужб, також може слугувати доказом.
  3. Свідчення та документи: Зізнання або витік інформації з російських джерел можуть підтвердити причетність російських військ.

Вплив на Словаччину та міжнародні відносини

  1. Політична реакція: Якщо звинувачення підтвердяться, це може спричинити серйозну політичну кризу у Словаччині, посилити антиурядові настрої і призвести до зміни політичного курсу країни.
  2. Міжнародні наслідки: Підтвердження російського сліду призведе до посилення санкційного тиску на росію та може сприяти згуртуванню західних країн проти неї.

P.S.

Питання про російський слід у замаху на Роберта Фіцо потребує ретельного розслідування та аналізу всіх наявних доказів. Без конкретного підтвердження будь-які твердження залишаються на рівні припущень. Однак потенційна причетність росії до цього інциденту підкреслює складність і багатошаровість міжнародних відносин і необхідність пильності в політичній і розвідувальній діяльності.

За матеріалом сайту Respublica

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: