Російське божевілля: для путіна війна – це «двіжуха», якою він «годує» свій народ
Олександр Левченко
Посол України в Хорватії та Боснії і Герцоговині (2010-2017 рр.)
А полігоном він запропонував зробити столицю України. Російський диктатор запропонував завдати удар по Києву ракетою "Орєшнік", щоби перевірити, чи спроможні західні комплекси ППО її перехопити. Диктатор заявив, що "нехай визначать у Києві об'єкт для ураження. Зосередять там усе ППО та ПРО. А ми завдамо туди удару "Орєшніком". І подивимося, що буде. Ми до цього готові. Чи готова інша сторона?"
Це не можна назвати висловлювання нормальної людини. Президент України назвав таку пропозицію неадекватною: "Ви бачите, з ким ми маємо справу". Пізніше В. Зеленський висловив класифікацію глави кремля, застосувавши значно сильніше визначення.
Однак якщо розглянути варіант, щоб кремлю запропонувати удар американськими гіперзвуковими ракетами по Москві, аби технологічно перевірити протиповітряну та протиракетну оборони росії, і щоб кількість боєголовок була такою иж, як і у "Орєшніка", тобто 36, то як би це сприйняв глава кремля, жителі Москви та російський народ? Чи путіну взагалі відомий головний принцип міжнародних відносин – принцип взаємності?
У своєму пропагандистському виступі путін заявив, що не вважає повалення диктатора Башара Асада поразкою росії, бо угруповання, які вели бойові дії проти урядових військ у Сирії, "зазнали внутрішніх змін". росія начебто досягнула поставленої мети в Сирії, не допустивши створення там "терористичного анклаву". Цікава інтерпретація подій, коли росіян хочуть викинути з їх усіх військових баз в Сирії, враховуючи, що там загинули 543 російських військових. Про це повідомляє британська служба BBC. Більшість були найманцями ПВК Вагнер. Серед загиблих є генерал-майор, 10 полковників, 15 підполковників, 31 майор і 61 офіцер в званні від лейтенанта до капітана.
"Як росії вдається не тільки втриматися на плаву, а й продовжувати своє зростання?", - запитала ведуча. путін відповів, використовуючи сленг і згадавши війну з Україною: "Ви знаєте, коли у нас все спокійно, розмірено, стабільно - нам нудно. Застій! Хочеться двіжухи. Як тільки починається двіжуха, все свистить біля скроні, і секунди, і кулі... На жаль, і кулі зараз свистять…".
На запитання про те, з ким путін готовий сісти за стіл переговорів, він відповів, що тільки з легітимним представником української влади. Російський лідер повторив свою тезу про нелегітимність нинішньої влади в Україні, адже, за його словами, в українській Конституції немає пункту про продовження повноважень президента в умовах воєнного стану. Насправді ж українське законодавство чітко регулює виборчий процес під час воєнного стану, запровадженого з лютого 2022 року. У таких умовах проведення президентських, парламентських чи місцевих виборів неможливе, тому рішення про призупинення виборів у 2024 році відповідає нормам Конституції. Президент за чинним законодавством працює до обрання нового.
путін каже, що готовий будь-коли зустрітися і поговорити з Трампом, але вони не спілкувалися чотири роки.
"Багатьом дуже хотілося б, щоби росія була ослабленою. Але росія стала набагато сильнішою за останні три роки – ми стаємо по-справжньому суверенною країною, ми мало від кого залежимо", - заявив путін.
За його словами, боєздатність російської армії нині найвища у світі. Хоча армія росії настільки ослаблена війною проти України, що не змогла навіть надати допомогу режиму Асада в Сирії.
путін похвалився бойовим прапором бригади, бійців якої звинувачували у воєнних злочинах на Київщині. Йдеться про 155-ту бригаду морської піхоти рф. Вона сумно відома тим, що скоювала воєнні злочини під час окупації населених пунктів під Києвом. Також вона розстрілювала у Курській області військовополонених ЗСУ. За це від цієї бригади фактично мало залишилось, адже українські десантники жорстко помстилися росіянам за їхні звірства.
Господар кремля пообіцяв, що зруйноване житло й інфраструктуру в Курській області відновлять. Він відмовився називати конкретну дату "повернення" частини Курської області у відповідь на прохання місцевої жительки. Натомість почав говорити про те, що буцімто в операції ЗСУ на Курщині "нема жодного сенсу" з погляду військової тактики. Глава рф відмовився називати час повернення захопленої українськими бійцями російської території, зазначивши, що якщо він назве конкретну дату, то підконтрольні йому солдати "підуть вперед до цієї дати" і навіть "не будуть брати до уваги" власні втрати.
Нагадаємо, що навіть російські ЗМІ підтвердили імена 80 973 військових РФ, які загинули на війні в Україні. Найбільшу кількість серед загиблих становлять вихідці з Башкортостану, Татарстану і Свердловської області рф. А за даними Генштабу ЗСУ, втрати росії з початку війни наближаються до 770 тисяч вбитими та пораненими. У листопаді середньодобові втрати армії РФ досягнули нового історичного максимуму – 1 523 загиблих за добу.
Російський диктатор відреагував на підрив начальника військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту збройних сил російської федерації, генерал-лейтенанта Ігоря Кіріллова. путін заявив, що це був нібито "терористичний акт", який начебто міг призвести до жертв серед інших росіян. 16 грудня Служба безпеки України офіційно висунула заочну підозру російському генералу за застосування забороненої хімічної зброї проти Збройних Сил України. За інформацією слідства, він був відповідальний за більш ніж 4,8 тисячі хімічних атак із використанням надзвичайно токсичних речовин.
путін укотре повторив, що росія нібито згодна до компромісів. Він нагадав про домовленості, які обговорювали у квітні 2022-го у Стамбулі, стверджуючи, що Київ також був готовий укласти їх. Але, за його словами, західні союзники нібито змусили українську делегацію відмовитися від цих домовленостей. путін не відповів на запитання про те, коли саме закінчиться війна проти України, при цьому брехливо заявивши, що начебто українська влада саботує перемовини з росією.
Загалом промова путіна рясніла цинізмом до всього, що відбувається в Україні. Нинішня «пряма лінія» засвідчила більшу кількість випадків, які дозволяють охарактеризувати путіна як неадекватного керівника держави. Між тим, така комунікація першої особи, можливо, відповідає рівню свідомості і світогляду переважного загалу росіян. На тлі значних втрат та економічного тиску з боку санкцій кремль прагне переконати внутрішню аудиторію в тому, що росія продовжує домінувати на міжнародній арені. Проте реальні кроки кремля, такі як ескалація конфлікту та продовження війни, суперечать риториці про "мир" і "переговори".
Погрози на адресу Києва і звинувачення Заходу мають метою підтримувати мобілізаційний настрій у суспільстві, залякувати західних партнерів України, щоб послабити їхню підтримку.
Проглядається прагнення відвернути увагу від внутрішніх проблем, включаючи економічну кризу, корупцію та військові невдачі. Замість реальних кроків щодо завершення конфлікту росія продовжує грати на страхах та маніпуляціях.
Загрози, маніпуляції та спотворення реальності лише підтверджують, що росія не готова до конструктивних переговорів, віддаючи перевагу конфронтації та обману. Тому єдиний спосіб зупинити агресора – це військове і дипломатичне посилення України, а також збільшення санкційного тиску на росію.
Карикатура Віктора Голуба
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар