Президенти балтійських країн закликали розпочати перемовини про вступ України та Молдови в Євросоюз

НОВИНИ 01.05.2024 Коментарі 0

Розпочати у червні перемовини про вступ України та Молдови до Європейського Союзу закликали президенти Латвії, Литви й Естонії у середу, 1 травня.

«Ми підтримуватимемо країни-кандидати на їхньому євроінтеграційному шляху до повноправного членства в ЄС. Ми закликаємо до міжурядових конференцій з Україною та Молдовою та початок переговорів про вступ у червні 2024 року», - наводить цитату «Укрінформ» зі спільної заяви президентів – Едґарса Рінкевичса, Ґітанаса Науседи й Алара Каріса.

Заяву опублікували з нагоди 20-ої річниці вступу згаданих країн Балтії до Євросоюзу.

Глави держав зауважили, що неспровокована та невиправдана агресивна війна Росії проти України нагадує, що мир у Європі не можна сприймати як належне. Міжнародна підтримка залишається вирішальною для перемоги України, яка відстоює спільні демократичні цінності та заснований на правилах світовий порядок.

Вони нагадали, що країни Балтії є прикладом того, як членство в Європейському Союзі сприяє модернізації та економічному розвитку, що, у свою чергу, гарантує віддачу від цих інвестицій. Сьогодні «українці, молдовани і грузини борються за європейські цінності та європейську сім’ю як свій вирішальний вибір, у них така ж мрія, як у нас тоді», - заявили президенти.

У заяві підкреслено, що НАТО залишається основою спільної колективної оборони та безпеки, а додаткові зусилля ЄС також є незамінними для зміцнення архітектури безпеки в Європі. Разом із тим надзвичайно важливим є посилення оборонної промисловості, готовності і спроможності країн-членів Євросоюзу продовжувати дбати про мир та стабільність у всьому євроатлантичному регіоні.

Як нагадує Укрінформ, 1 травня 2004 року до ЄС приєдналися десять країн: Кіпр, Естонія, Латвія, Литва, Мальта, Чехія, Угорщина, Польща, Словаччина і Словенія.

На фото president.ee: президенти Естонії, Латвії та Литви – Алар Каріс, Едґар Рінкевичс і Ґітанас Науседа

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: