Польща продовжує реконструкцію українських пам’яток
Польські установи продовжують реставраційні роботи в Україні, не зважаючи на війну, попри нестачу матеріалів чи відключення світла. Не можуть перешкодити процесу навіть росіянські ракетні атаки, пише польська агенція PAP із посиланням на газету Rzeczpospolita.
Видання називає найбільш масштабними роботами реставрацію пам’яток, яка проводиться в Олиці на Волині. Тут з 2013 року поляки реставрують колегіальний костел Святої Трійці, побудований в XVII столітті з ініціативи Станіслава Альбрехта Радзивілла.
«Костел є унікальним прикладом барокової архітектури та до війни вважався найкрасивішим польським костелом на Волині. Після того, як Червона армія окупувала територію, олицька парафія була розпущена, а костел перетворений на колгоспну стайню. Лише у 1991 році українська влада передала костел громаді вірян, завдяки чому сьогодні він знову може бути місцем релігійного поклоніння», - пише газета.
Реставраційно-консерваційні роботи проводить Фонд культурної спадщини за кошти державного бюджету. У 2023 році, тобто після початку війни, вівтар у бічному нефі був захищений від наслідків воєнних дій, відбулися також роботи з реконструкції статуй святого апостола Якова, святого апостола Івана, святого апостола Андрія, а також консервація та реконструкція алебастрових ангелів.
Видання додає, що попри війну в Україні реставрують й інші пам'ятки, пов'язані з польською спадщиною. Такі роботи проводяться, наприклад, у Львові та Бердичеві. Польська влада також пообіцяла допомогу у відновленні історичних будівель, які були зруйновані під час вересневого ракетного обстрілу Львова. Тут близько 70 об'єктів історичної архітектури (збудовані до 1939 року) отримали ушкодження різного ступеня.
Також 8 грудня 2024 року над головною фортечною брамою монастиря Кармелітів Босих у Бердичеві відкрили реконструйований образ Пресвятої Богородиці (на головній світлині). Газета нагадує, що з 2016 року Міністерство культури та Інститут Полоніка виділили понад 2 мільйони злотих на консервацію монастирського комплексу XVII століття.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар