Податкова почала обмін інформацією про рахунки українців за кордоном
Перший автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки нерезидентів здійснила Державна податкова служба із податковими органами інших держав.
Це – перший міжнародний автоматичний обмін інформацією про фінансові рахунки за стандартом Common Reporting Standard (CRS) та «важливий крок у напрямку підвищення прозорості фінансових операцій та боротьби з ухиленням від сплати податків», наголосили в українському Мінфіні.
В рамках цього обміну ДПС України передала інформацію про фінансові рахунки нерезидентів до податкових органів інших країн, натомість отримала від них дані про рахунки податкових резидентів України.
Предметом обміну стала інформація про фінансові рахунки, які ведуть фінансові установи (банки, страхові та інвестиційні компанії тощо) та які належать резидентам юрисдикцій-партнерів, а саме: ім'я власника, його адреса, податкове резидентство, податковий номер, дата та місце народження, дані про фінансову установу. А також дані про рахунок – залишок коштів на кінець звітного періоду, загальна сума дивідендів, процентів або інших доходів.
Автоматичний обмін податковою інформацією є частиною зобов'язань України у процесі інтеграції до ЄС та спрямований на підвищення прозорості податкової сфери.
Окрім того, обмін інформацією про активи та рахунки дозволить податківцям посилити контроль за повнотою декларування доходів, що підлягають оподаткуванню, виявити незадекларовані доходи за межами України а також отримати додаткове джерело інформації для застосування непрямого контролю за оподаткуванням фізосіб.
Довідково: CRS передбачає, що податкові органи щорічно отримують масив даних щодо тих іноземних рахунків, які належать їх податковим резидентам, або які належать організаціям, що перебувають під контролем таких резидентів. У відповідь юрисдикції надають аналогічну інформацію податковим органам держав-партнерів щодо рахунків їх податкових резидентів. Збір інформації про рахунки, що підлягає обміну, здійснюють фінансові установи, які подають звіти податковим органам юрисдикцій, де вони здійснюють діяльність. Перший звітний період охоплював період з 1 липня до 31 грудня 2023 року, а перший обмін даними успішно завершився 30 вересня 2024 року.
Станом на січень 2024 року близько 110 юрисдикцій є учасниками міжнародного багатостороннього автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки, включно з усіма державами-членами Європейського Союзу.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар