Останні шпигунські новини
Поки товариш Орбан вигадує різну нісенітницю, хапає угорців, називає їх українцями та звинувачує у шпигунстві заради політичних бонусів, у світі даремно часу не втрачають.
За вчорашню добу:
1. NYT опублікувала пізнавальний матеріал. У Бразилії викрили масштабну операцію російської розвідки – «фабрику шпигунів». Росіянці генерували у Бразилії фейкові особистості, роками жили під цими особами, створюючи легенду, і вже як «бразильці» інтегрувалися в цільові країни для шпигунства.
Сюжет багатогранний.
З одного боку, зіпсована багаторічна праця росіян, і це є позитивом.
З іншого боку, одразу виникає питання, а скільки таких схем ще розгорнуто?
При цьому є маса пікантних подробиць. З десятка встановлених персонажів лише один затриманий та сидить у Бразилії. Інші успішно втекли. США вимагають екстрадиції затриманого, бо він уже відзначився в Америці. Бразилія не видає. Але персонаж може бути розіграний в обміні затриманими між рф та США.
Ці росіяни не шпигували проти Бразилії, лише використовували її територію «втемну». Тому їх звинувачують у підробці документів та різних видах шахрайства. Але осад залишився.
2. За повідомленнями турецьких і навіть більше – азербайджанських ЗМІ, Національна розвідувальна організація Туреччини (МІТ) розкрила мережу китайських шпигунів, які вели в Туреччині антиуйгурську діяльність. Усіх показово затримано, з картинками.
Шпигунство – справа житейська. А ось публічне викриття шпигунів – це політичний акт. Очевидно, китайці перестали соромитися, чим образили турецьких фахівців.
А може – справа в іншому.
Місяць тому почали циркулювати новини, що Китай збирається зняти санкції з депутатів Європарламенту, запроваджені як захід у відповідь на обмеження з боку ЄС, мотивовані утиском уйгурів. Це одразу почали інтерпретувати як спосіб розблокувати міжпарламентську співпрацю та активізувати діалог на тлі девіантної поведінки США.
А тут раптово всім нагадали, що офіційний Пекін, як і раніше, ворожий до уйгурів. І навіть шпигує за ними на території інших країн. Просто так збіглося, мабуть.
3. Національний центр кібербезпеки Британії нагадав про себе, поширивши новину про протидію шкідливій кібердіяльності ГРУ: росіяни атакували західні логістичні компанії, у т.ч. ті, які здійснювали постачання в Україну…
На тлі всього цього товариш Орбан зі своїми шпигунськими перфомансами виглядає несмішнім клоуном. Ці історії незабаром вляжуться. Але осад залишиться.
Тому варто розділяти: є Угорщина (яка нам допомагає) та угорці, які роблять багато корисного та співчувають. А є товариш Орбан із міньйонами. Який обрав конфлікт з Україною як спосіб виправити ситуацію у боротьбі за збереження влади.
Вибір дуже поганий, його варто переглянути та повернутися до нормалізації.
Олексій Копитко, колишній радник міністра оборони України, сторінка у FB
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар