В Європі росія чинить кібератаки проти компаній, які допомагають Україні
Одинадцять спецслужб західних країн, серед яких — чеські Військова розвідка та Служба безпеки та інформації (BIS), попереджають про серйозну загрозу з боку росії. Йдеться про кібернетичні атаки, які здійснюються проти компаній, що надають допомогу Україні.
За даними Федерального відомства з охорони конституції Німеччини (BfV), що виконує також функції цивільної контррозвідки, та Чеського національного управління з кібернетичної та інформаційної безпеки (NUKIB), за атаками стоїть спеціальний підрозділ Головного управління Генштабу ЗС РФ — більш відомий під абревіатурою ГРУ, - повідомило Радіо Прага.
У спільній заяві органів безпеки Німеччини, Чехії, США, Великої Британії, Польщі, Австралії, Канади, Данії, Естонії, Франції та Нідерландів зазначено, що планування атак здійснює підрозділ ГРУ № 26165, відомий як APT28, Fancy Bear або Forest Blizzard.
«Ця група понад два роки проводить шпигунські операції проти організацій у сфері оборони та транспорту — зокрема, авіаційних, морських і залізничних перевезень. Під прицілом — як державні установи, так і приватні компанії в країнах НАТО, Україні та державах-сусідах», — йдеться в попередженні.
Найбільший ризик, за словами експертів, нині несуть логістичні та технологічні компанії, задіяні у процесі допомоги Україні, яка вже понад три роки борониться від повномасштабного вторгнення Російської Федерації.
Для отримання доступу до систем і персональних даних, хакери використовують фішинг — надсилають електронні листи, замасковані під повідомлення від банків, брендів чи соцмереж. Внаслідок таких атак комп’ютери заражаються шкідливим ПЗ, яке дозволяє зловмисникам віддалено контролювати мережі, красти інформацію або здійснювати саботаж.
Як приклад, спецслужби наводять операцію ГРУ, в ході якої росіяни отримали контроль над IP-камерами на прикордонних переходах, залізничних вузлах, в аеропортах і портах, щоб відстежувати переміщення допомоги для України.
«Аналіз даних понад 10 000 митних камер показав, що 81% з них розташовані на території України. Решта — у Румунії, Польщі, Угорщині та Словаччині», — заявили в NUKIB.
За інформацією агентства DPA, атаки ГРУ були зафіксовані щонайменше в 13 країнах, включаючи Чехію, США та Німеччину. Федеральне відомство із захисту конституції ФРН підкреслює: рівень небезпеки, яку становить російська кіберактивність, особливо очевидний після саботажних атак на логістичні об'єкти в кількох країнах Європи в липні 2024 року. Тоді, як і зараз, відповідальність покладають саме на ГРУ.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар