Німеччина та Велика Британія підписали новий Договір про дружбу та взаємний захист

НОВИНИ 17.07.2025

Сьогодні, 17 липня Німеччина та Велика Британія підписали в Лондоні Договір про дружбу та двостороннє співробітництво між Федеративною Республікою Німеччина та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії. 

Підписи під документами поставили глави урядів ФРН Фрідріх Мерці і Великої Британії Кір Стармер, а також міністри закордонних справ ФРН Йоганн Вадефуль і Великої Британії Девід Ламмі.

Стармер назвав підписання «історичним» фактом, а документ – «дуже особливим договором, першим такого роду за весь час між двома країнами». Він охоплює, за словами британського прем’єр-міністра, такі сфери як безпека, оборона, торгівля, економіка тощо, повідомляє «Укрінформ».

«Це історичний день для німецько-британських відносин», - погодився канцлер Мерц. Він зазначив, що це поглибить співпрацю, особливо після виходу Великої Британії з ЄС.

Договір зосереджений насамперед на політиці безпеки: дві держави домовилися про тіснішу співпрацю в проєктах озброєння, про військову взаємодопомогу, поглиблення взаємодії розвідувальних служб тощо.

Обидві сторони зобов'язуються спільно вирішувати «нові, далекосяжні виклики євроатлантичній безпеці в епоху, що характеризується загостреною стратегічною конкуренцією, викликами міжнародному порядку, заснованому на правилах, та викликами своїм демократіям з боку зростаючих гібридних загроз». Німецько-британський договір не містить конкретних пунктів про ядерне стримування, втім, у ньому згадується про проведення поглибленого діалогу з питань оборони, що становлять спільний інтерес, та глобального стратегічного прогнозування, включаючи ядерні питання.

Для Німеччини оборонний елемент є особливо важливим, оскільки Велика Британія разом із Францією є двома ядерними державами Європи. Німеччина не має власних ядерних боєголовок, але поки що  користується захисною «парасолькою», яку США розгорнули над континентом.

У документі згадується агресія з боку рф, яка визначена як «найбільш значна та безпосередня загроза» безпеці. Обидві сторони планують координувати свої зусилля щодо стримування та забезпечення безпеки північних і східних флангів НАТО.

За інформацією світових медіа, угода включає зобов'язання двох країн допомагати одна одній у разі збройного нападу. Водночас чиновники, які готували угоду, наголосили, що це не має замінити принцип колективної оборони, що лежить в основі основоположного договору НАТО, відомого як Стаття 5.

Стармер і Мерц також беруть на себе зобов'язання у четвер поставити нову ракетну систему великої дальності – Deep Precision Strike – протягом наступного десятиліття, згідно із заявою уряду Великої Британії. Вона матиме дальність понад 2000 кілометрів, і офіс Стармера заявив, що це допоможе стимулювати оборонний сектор Великої Британії та Європи завдяки «значним промисловим інвестиціям».

Новий договір також містить зобов'язання щодо торгівлі, транспорту та міграції. Поряд з угодою, очікується, що Німеччина зобов'яжеться заборонити сприяння нелегальній міграції до Великої Британії, а зміни до законодавства мають бути ухвалені до кінця року, повідомив офіс Стармера.

Окрім того, угода забезпечить безвізовий режим для шкільних груп між Великою Британією та Німеччиною, повідомив журналістам у Лондоні у четвер речник Стармера Том Веллс.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися