Наші зобов'язання перед Україною сьогодні – це наша інвестиція у безпеку, - Джо Байден

ПЕРЕКЛАДИ 20.11.2023 Коментарі 0

У своїй програмній статті у The Washington Post Джо Байден запевнив, що його країна не відступить від викликів, що світові кинули путін та ХАМАС.

Основні тези зі статті президента США виклав ТГ-канал "Быть Или". Нижче пропонуємо переклад.

Сьогодні світ вступає у переламний період, коли вибір, який ми робимо – включаючи кризи в Європі та на Близькому Сході – визначать напрямок майбутнього для наступних поколінь.

Як виглядатиме світ по той бік цих конфліктів? Чи зможемо ми позбавити ХАМАС можливості робити чисте, неприкрите зло? Чи зможуть ізраїльтяни та палестинці одного разу жити у світі за принципом "дві держави для двох народів"? Чи Путін буде притягнутий до відповідальності за його агресію, щоб український народ жив вільно, а Європа залишалася оплотом миру безпеки? І головне: чи будемо ми невпинно просувати наше позитивне бачення світу, чи ми дозволимо тим, хто не поділяє наші цінності, затягнути світ у більш небезпечне та розділене місце?

І Путін, і ХАМАС намагаються вирізати сусідню демократію з карти світу. І Путін, і ХАМАС сподіваються зруйнувати регіональну стабільність і інтеграцію, скориставшись безладом. Америка не може та не дасть цьому статися. І заради наших власних безпекових інтересів, і заради решти світу.

Ми знаємо із двох світових воєн минулого століття, що коли агресія залишається без відповіді, криза не згасає. Вона напряму засмоктує Америку. І тому дані нами зобов'язання Україні сьогодні – це наша інвестиція у безпеку, яка запобігає ширшому конфлікту завтра.

Підтримуючи хоробру Україну, яка захищає свою землю та свободу, ми утримуємо американські війська від участі у війні. Ми постачаємо їй зброю та фінансову допомогу, щоби зменшити апетит Путіна до завоювань, перш ніж конфлікт розшириться.

США роблять це не на самоті. Понад 50 націй приєдналися до нас, щоби забезпечити Україну всім необхідним, щоби захистити себе. Ми побудували сильніше й об'єднане НАТО. Наші союзники в Азії разом з нами підтримують Україну і притягнення Путіна до відповідальності, оскільки розуміють, що стабільність у Європі й Індо-Тихоокеанському регіоні нерозривно пов'язана.

Ми твердо стоїмо з народом Ізраїлю під час його самооборони від убивчого нігілізму ХАМАС. 7 жовтня ХАМАС убив 1 200 осіб, включаючи 35 американців, під час найжахливіших звірств, скоєних проти єврейського народу з часів Голокосту. І поки ізраїльтяни все ще шоковані травматичними наслідками цієї атаки, ХАМАС пообіцяв, що неухильно спробує повторити 7 жовтня.

Наша мета – не просто зупинити війну на Близькому Сході сьогодні, наша мета – зупинити її назавжди, розірвавши цикл безперервної жорстокості. Це те, над чим ми працюємо – майбутнє, де немає місця насильству та ненависті ХАМАС.

Газа та Західний Берег повинні бути об'єднані під однією структурою управління та переробленою Палестинською адміністрацією доки ми будемо працювати над рішенням "два народи – дві держави". Найближчими місяцями США подвоїть свої спроби встановити більш мирний, інтегрований та процвітаючий Близький Схід, де немислиме повторення 7 жовтня.

Я був першим американським президентом, який приїхав до Ізраїлю під час війни, щоби висловити солідарність. І я порадив ізраїльтянам не дати їхньому болю і гніву призвести до помилок, які ми самі робили в минулому.

Поки ХАМАС дотримується своєї ідеології руйнування, припинення вогню – це не мир. ХАМАС використовує це, щоби поповнити запаси ракет, перегрупуватися і знову почати вбивати мирних. Якщо ХАМАС продовжить контролювати Газу, це знову призведе до ненависті та позбавить громадян Палестини можливості збудувати краще майбутнє для себе.

Тут, у нас вдома, у моменти, коли страх, підозра, гнів і лють беруть гору, ми повинні ще міцніше утримувати наші цінності, які роблять нас тими, ким ми є. Ми не можемо втратити нашої рішучості, бо зараз найбільше потрібні чітке бачення, великі ідеї та політична воля. Це стратегія, якої моя адміністрація дотримуватиметься на Близькому Сході, в Європі й у всьому світі.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: