Напад росії на країни НАТО можливий через декілька років
Росія може атакувати Альянс після посилення своєї армії до 2029-2030 років. Таку думку висловив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус. Гібридні ж загрози від кремля актуальні вже сьогодні.
"Якщо ми ігноруватимемо загрозу тільки тому, що вона викликає у нас дискомфорт, то вона не поменшає, а лише збільшиться... До 2029 або 2030 року Путін може настільки посилити свою армію, що росія буде здатна завдати удару по НАТО. Ми маємо бути готовими до того, що найближчими роками путін може спробувати протестувати згуртованість НАТО шляхом вторгнення на тій чи іншій ділянці території Альянсу", - сказав очільник оборонного відомства ФРН в інтерв'ю виданням медіагрупи Funke, повідомляє DW.
За його словами, на даному етапі військовий напад росії на країни НАТО не очікується, попри те, що кремль перевів економіку на військові рейки. Це призвело до того, що рф за декілька місяців виробляє більше озброєння, ніж усі країни Євросоюзу разом узяті за рік.
Також Борис Пісторіус попередив про гібридну загрозу Німеччині з боку росії.
"Путін діє гібридно, і Німеччина перебуває під його особливо пильною увагою. Він добре нас знає і розуміє, де і як заподіяти нам болючі уколи. Нам потрібно підготуватися, щоб із упевненістю протистояти загрозі з боку путіна. Ігнорування цієї загрози лише збільшить її масштаб" , - наголосив міністр.
Ідеться про атаки на інфраструктуру й енергопостачання, активність у Північному та Балтійському морях, а також про порушення правил у повітряному просторі.
"До цього можна додати кампанії в соцмережах, втручання у виборчі процеси та фінансування голосів, що походять від таких партій, як "Альтернатива для Німеччини" та "Союз Сари Вагенкнехт", які стверджують, ніби Німеччина не захищає власні інтереси, а тримає курс на війну з росією", - зазначив міністр.
За словами Бориса Пісторіуса, такі дії є частиною стратегії путіна, спрямованої на дестабілізацію та розкол німецького суспільства. "Ми маємо зробити все, щоби стратегія Путіна не спрацювала", - підкреслив міністр.
Що стосується теперішнього стану збройних сил Німеччини, то Борис Пісторіус вважає, що вони перебувають на "правильному шляху". Проте згаяно 30 років, попри те, що у 2024 році схвалено 97 великих проєктів на загальну суму 58 млрд євро.
За його словами, терміни постачання танків Leopard становлять до двох з половиною років, а фрегатів і підводних човнів – від шести до восьми років.
"Ці терміни ясно показують, що усунути прогалини, які утворилися за останні 30 років, неможливо за один виборчий термін", - зазначив Борис Пісторіус.
Міністр також розповів, що Німеччина передала багато військової техніки Україні, а вітчизняній промисловості потрібен час, щоби наростити виробничі потужності для випуску озброєнь і боєприпасів.
Доповнимо, що cоціал-демократ Борис Пісторіус замінив у січні 2023 року Крістіну Лабрехт, яка 16 січня того року подала заяву про відставку після серії критичних публікацій у ЗМІ щодо її діяльності.
До свого призначення на відповідальну посаду Борис Пісторіус займався питаннями поліції, внутрішньої безпеки, кіберзлочинності, міграції і спорту на посту міністра внутрішніх справ землі Нижнья Саксонія. Як писало видання DW перед його призначенням, 62-річного на той час юриста вважали наполегливим і виконавчим.
Перед своїм призначенням Борис Пісторіус зізнався, що добре усвідомлює відповідальність і велику важливість завдання: "Міністерство оборони – серйозний виклик навіть у мирні часи, а у час, коли Німеччина залучена у війну, опосередковано, то особливо. Я тим більше вдячний за те, що мені довіряють, і з першого дня присвячу себе цьому завданню на 150 відсотків".
Як писало видання майже два роки тому, для вирішення проблем у Бундесвері необхідно терміново докласти серйозних зусиль. А федеральний канцлер Олаф Шольц пообіцяв армії 100 мільярдів євро зі спеціального фонду на модернізацію. Бундесвер після нападу росії на Україну скаржився на застаріле обладнання, нестачу боєприпасів і величезний кадровий голод. Уповноважена Бундестагу у справах збройних сил Ева Геґль тоді констатувала, що для підготовки армії до майбутніх викликів необхідно 300 мільярдів євро.
Фото – міністр оборони ФРН Борис Пісторіус / bgnes.bg
Також читайте: Німеччина передвиборча: перспективи Мерца, 5 центів Маска та порятунок Шольца
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар