На півночі Фінляндії обговорили небезпеку росії для Європи
Гібридні загрози по всій Європі – саботаж, кібератаки, російський тіньовий флот, перешкоди у роботі GPS та пошкодження кабелів. Про ці й інші прямі загрози безпеці Європи згадала колишня очільниця естонського уряду, а з 1 грудня – висока представниця Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки – Кая Каллас.
«Росія становить пряму загрозу безпеці Європи, але безпека складається з багатьох різних елементів, які варіюються на сході, півдні, півночі та заході», - заявила під час прес-конференції за підсумками зустрічі глав урядів Фінляндії, Швеції, Італії та Греції.
Прем’єри декількох європейських країн обговорили безпекові моменти, питання міграції і спільної оборони у Сааріселькя – туристичній місцевості Лапландії, що на півночі Фінляндії. Ця місцина із 2010 року стала місцем проведення неформальних зустрічей представників влади Фінляндії та офіційних осіб з іноземних країн.
«Ми бачимо різні гібридні загрози по всій Європі, такі як саботаж, кібератаки, небезпечний тіньовий флот, перешкоди у роботі GPS і пошкодження кабелів», - цитує Каю Каллас видання Yle.
Прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо нагадав, що його країна має 1 340 кілометрів спільного кордону з росією. Ця межа, за його словами, є важливою ділянкою зовнішнього кордону ЄС і НАТО. Зазначимо, що фіни офіційно вступили до Альянсу на початку квітня 2023 року.
Фінський прем’єр наголосив на безпеці зовнішніх кордонів Європи та посиленні спільної відповідальності. Зокрема, щодо підтримки України, поглибленні оборонної співпраці та забезпеченні сталого фінансування оборони.
За словами Петтері Орпо, через непередбачуваність політики США під керівництвом Дональда Трампа Європі необхідно збільшити фінансування для України. Про це вже говорять і в НАТО.
Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні зазначила, що країни півночі та півдня часто мали протилежні думки у Європейському Союзі.
За її словами, південні країни часто звинувачували у недисциплінованості. Але наріжним каменем безпеки є НАТО, особливо після вступу Фінляндії, тому в Альянсі повинні дивитися не лише на східний, а й на південний фланг Європи.
Джорджа Мелоні також порушила питання про міграцію як проблему безпеки. Адже ворог використовує мігрантів як інструмент шантажу. Тому посилення захисту зовнішніх кордонів ЄС необхідне завдання.
Фото – європейські лідери провели в Сааріселькьо дві ночі: Кайя Каллас, Джорджа Мелоні, Петтері Орпо, Ульф Крістерссон та Кірікакос Міцотакіс / Antti Aimo-Koivisto / Lehtikuva / yle.fi
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар