Плани узгодили до 2027-го, але майбутнє "Рамштайн" невідоме - Трамп відмовчується
Очільник Пентагону США Ллойд Остін оголосив нову допомогу США Україні обсягом $500 млн і повідомив, що лідери країн групи "Рамштайн" узгодили плани підтримки України до 2027 року. Про це Остін заявив, відкриваючи засідання Міжнародної контактної групи з оборонної підтримки України, що проводить засідання на німецькій базі "Рамштайн" 9 січня.
Остін підкреслив важливість коаліцій спроможностей, що сформувались в рамках роботи групи, - повідомив Голос Америки.
"Ці нові коаліції забезпечують координацію підтримки, її ефективність та стійкість, - заявив Остін. - Їхня робота допомогла Україні швидше приймати надану нами оборонну допомогу. Завдяки лідерству коаліції Повітряних сил, українці зараз літають на винищувачах четвертого покоління. Завдяки коаліції Морських сил, українці розбудовують необхідні спроможності для того, щоб завдати поразки і стримати російську агресію у Чорному морі".
Остін оголосив, лідери коаліцій перед засіданням "Рамштайн" в четвер домовились про шлях підтримки України до 2027 року, щоб продовжити "підтримувати нагальні потреби України на полі бою".
"Вони можуть продовжити допомагати Україні розбудовувати силу, яка стримає більшу російську агресію в довгостроковій перспективі, в той час як Україна втілює свої критично важливі реформи з мобілізації та інших сфер", - додав посадовець.
Очільник Пентагону також відзначив допомогу союзників, надану Україні останнім часом і оголосив новий пакет допомоги Україні обсягом 500 млн доларів.
Пакет від США, наданий в рамках президентських повноважень із запасів США, включає додаткові ракети для української протиповітряної оборони, снаряди та інше обладнання на підтримку українських F-16, додав посадовець.
Остін відзначив нещодавні оголошення про безпекову допомогу Україні від союзників, зокрема план Німеччини надати Україні військового обладнання на 680 млн доларів до кінця року, а також рішення країн включити допомогу Україні до своїх бюджетів на 2025 рік.
"Норвегія виділяє понад 2 мільярди доларів військової підтримки. Велика Британія виділяє 3 мільярди фунтів стерлінгів щорічно. По відношенню до ВВП Данія, Естонія та Латвія зараз є найбільшими постачальниками допомоги Україні", - заявив посадовець.
Остін востаннє веде засідання групи, адже йде з посади очільника Пентагону, передаючи повноваження команді новообраного президента США Дональда Трампа. Він наголосив, що подальша допомога Україні важлива і висловив переконання, що майже 50 членів Контактної групи "залишаться єдиними з Україною", адже "відступ лише стимулюватиме більшу імперську агресію" і у цій війні йдеться не лише про виживання України, а і про "безпеку Європи, США та світу".
Президент України Володимир Зеленський, який особисто бере участь в засіданні, закликав союзників серед іншого "більш практично" розглянути можливість розміщення контингентів своїх військ в Україні і назвав це "одним із найкращих інструментів, щоб примусити Росію до миру".
Він також закликав країни підтримувати виробництво дронів в Україні і ліцензувати виробництво американської ППО в Україні. Зеленський підкреслив важливість санкцій. "Путін не лише утримує свої інвестиції в агресію, а подвоює їх", - додав український президент.
Майбутнє групи "Рамштайн" невідоме, адже обраний президент США Дональд Трамп не вказав, чи продовжить він керувати американською групою, коли президент Байден піде з посади 20 січня, і посадовці теперішньої адміністрації та аналітики з оборони попереджають, що це може виявитися катастрофічним для Києва.
Бредлі Боумен, старший директор Центру військової та політичної влади Фонду захисту демократій, сказав, що Трамп, який критикував дії Байдена в Афганістані, не хотів би бачити подібну гуманітарну кризу "під час свого керівництва".
"Якщо буде суттєве обмеження або припинення підтримки США для України, то може бути катастрофа в Україні", — сказав він Голосу Америки.
Боумен сказав, що замість того, щоб зупинити допомогу Києву, США повинні збільшити підтримку України в перші місяці роботи нової адміністрації, "щоб поставити Україну в найсильнішу можливу позицію" перед будь-якими мирними переговорами.
Є ще 3,8 мільярда доларів США в рамках затверджених коштів для України, які були ухвалені Конгресом у квітні, але Пентагон каже, що наразі не може надіслати цю допомогу, бо потребує додаткових асигнувань від Конгресу, щоб поповнити запаси.
У той час як аналітики вказують на контактну групу з питань оборони України як на вершину спадщини Остіна, затримки фінансування з боку Конгресу та обговорення в адміністрації Байдена щодо того, яку зброю надати Києву, завадили боротьбі України.
Боумен каже, що надто часто, коли Україна про щось просила, адміністрація Байдена відповідала їм ні, потім "можливо", перш ніж нарешті сказати "так".
"Протягом цього періоду часу ми бачили, як росіяни просуваються, українці гинуть, а зволікання коштує дорого", — сказав він.
З моменту вторгнення Росії у 2022 році група з близько 50 країн надала Києву зброю, навчання та обладнання на суму понад 126 мільярдів доларів. США надали близько 66 мільярдів доларів, трохи більше половини допомоги групи.
Посадовці кажуть, що адміністрація сподівається, що останній пакет допомоги разом з іншими зобов’язаннями Контактної групи з питань оборони України зміцнить Київ на переговорах. Вони також повідомили журналістам, що щонайменше 80% обіцяної Києву американської зброї та обладнання зі запасів США потрапить в Україну до відходу Байдена з посади. Одним із винятків, сказав високопосадовець Пентагону, є декілька військових машин, які переобладнуються перед поставкою.
Фото - засідання на базі "Рамштайн" 9 січня 2025 р./зі сторінки В. Зеленського у мережі Х
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар