Газогін Катар-Туреччина знову може стати актуальним після повалення режиму Асада

Економіка 16.12.2024 Коментарі 0

Газопровід Катар-Туреччина, обговорення реалізації якого припинили 2009 року, знову може бути на порядку денному після повалення режиму Асада. Про це пише агенція Anadolu, з посиланням на експертів. За словами дослідниці авторитетного аналітичного центру SETA Оздемір (Büşra Zeynep Özdemir, - ЗІФ), цей проект не зустріне жодних політичних перешкод у регіоні, якщо у Сирії буде встановлена ​​стабільність. Водночас вона зазначає, що велика довжина цього трубопроводу робить проєкт дорогим, і наголошує, що ціни на газ на міжнародному ринку матимуть вирішальне значення для його реалізації.

«У сценарії, узгодженому країнами-членами ЄС, згідно з яким вугільні електростанції ЄС і Туреччини будуть замінені електростанціями, що працюють на природному газі, а споживання побутового і промислового газу збільшиться, є висока ймовірність того, що газ із Катару знайде покупців», - додала Оздемір.

Експертка Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету Енн-Софі Корбо (Anne-Sophie Corbeau, - ЗІФ) відзначила декілька причин, що ускладнюють запуск проєкту: наразі Сирія поки що далека від стабільності; ще одне питання – чи пропустить Саудівська Аравія трубопровід через свою територію.

Газогін Катар-Туреччина – нереалізований проєкт для постачання катарського газу до Туреччини, а звідти – до Європи через Саудівську Аравію, Йорданію та Сирію. Цей проєкт заморозили після відмови Асада у 2009 році надавати свою територію. Таким чином, тодішній сирійський президент хотів захистити інтереси РФ, яка була ключовим постачальником газу до Європи.

ТГ-канал AZfront громадський рух на території Південного Кавказу, Близького Сходу, Центральної Азії та Східної Європи, а також однойменне ЗМІ у Telegram і YouTube. Інформаційно сприяє спецслужбам України та Генштабу (за Вікіпедією)

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: