Білорусь та росію не запросили на 80-річчя визволення концтабору Бухенвальд
Пам'ятні заходи до річниці визволення концтабору Бухенвальд пройдуть без офіційних представників Білорусі та росії. Німецький фонд меморіальних комплексів Бухенвальд і Міттельбау-Дора відмовив білоруським дипломатам в участі в пам'ятних заходах до 80-ї річниці визволення концтаборів, - про це повідомила білоруська служба Радіо Свобода.
Про це заявили в прес-службі МЗС Білорусі, назвавши рішення "цинічним".
"Яке право має керівництво фонду забороняти представникам Білорусі та Росії віддавати данину пам'яті закатованим і постраждалим співвітчизникам? Дії фонду дуже болісно сприймаються білоруським суспільством, особливо в рік 80-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Нам не потрібні ні запрошення, ні дозволи, щоб належним чином вшанувати пам'ять мільйонів невинно загиблих" німецьких концтаборів, ми робили це раніше і будемо робити це завжди", - йдеться в заяві білоруського МЗС.
Відмова в запрошенні офіційних представників білорусі та росії на пам’ятні акції в колишніх концтаборах почала діяти після повномасштабного російського військового вторгнення в Україну, яке підтримала білоруська влада.
Про такі рішення раніше також заявила адміністрація меморіалу "Долина смерті", створеного на місці нацистського концтабору Флоссенбюрг у Німеччині. Білоруські чиновники не були запрошені на пам'ятні заходи в Бухенвальді і Маутхаузені.
2022 року запрошення офіційним російським і білоруським делегаціям взяти участь у церемонії відзначення 77-ї річниці визволення Бухенвальда та його філії Міттельбау-Дора були надіслані, але відкликані. Причиною стала смерть у Харкові 96-річного Бориса Романчанка , одного з колишніх в'язнів табору, після обстрілу міста російськими військами 18 березня.
У Бухенвальді під час мітингу 2022 року замість офіційного червоно-зеленого прапора поряд із прапором України вивісили біло-червоно-білий.
У зв'язку з цим Генпрокуратура Білорусі порушила кримінальну справу за статтею "розпалювання національної ворожнечі" (ч. 2 ст. 130 КК). Посла Німеччини в Білорусі викликали до МЗС.
Пізніше, 12 квітня 2022 року, до учасників провладного мітингу в Мінську прийшов тодішній посол Німеччини в Білорусі Манфред Гютерер, який висловив жаль з приводу зміни прапора та заявив, що організація мітингу та запрошення були організовані не федеральною владою, а неурядовою організацією.
Фото - ворота в концентраційному таборі Бухенвальд / Yuriy Buriak
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар