Байден дав дозвіл: ATACMS полетять на 300 км
«Дємбєльським акордом» на фініші президентської каденції Джо Байдена став довгоочікуваний (і вже за поганою традицією сильно запізнілий) дозвіл на використання ЗСУ далекобійних ракет ATACMS для удару по московії. Перші удари, за інформацією агенції Reuters, планують завдати вже найближчими днями.
Як пише видання The New York Times, його джерела в урядових колах стверджують, що далекобійну зброю, найвірогідніше, спершу використають для відбиття атак на українські сили в Курській області. Як відомо, там росіянці намагаються воювати спільно із північнокорейськими військами.
Зрештою, і сам дозвіл стріляти ATACMS на більшу відстань став фактично відповіддю рашистський «хід конем» - залучення вояків від Кім Чен Ина. За деякою інформацією, таким чином Білий дім хоче «передати послання північнокорейцям», що їхні сили є вразливими і що вони більше не повинні надсилати своїх військ на допомогу ліліпутіну.
Як пише NYT, українці могли би використовувати ракети ATACMS для нанесення ударів по скупченнях російських і північнокорейських військ, ключових одиницях військової техніки, логістичних вузлах, складах боєприпасів і лініях постачання в глибині території Росії. Це могло б допомогти українцям послабити ефективність російсько-північнокорейського наступу.
Але чи змінить такий запізнілий дозвіл хід війни? Прикметно, що навіть американські чиновники не очікують якихось переломних наслідків. Натомість вони продовжують висловлювати побоювання, що після цього дозволу на далекобійну (хоча 300 км – це скоріше середня дальність - ЗІФ) зброю ліліпутін може вдатись до відповіді безпосередньо Сполученим Штатам та їх союзникам. Втім, вже й у Вашингтоні з’явилась група скептиків, які вважають ці побоювання перебільшеними, пише видання.
У матеріалі також висловлено версію, що коли атака російських військ на українські сили в Курській області буде успішною, Київ може втратити російські території, які він міг би запропонувати москві в обмін на окуповану українську територію під час перемовин.
Загалом, поштовхом до такого рішення для Байдена, найвірогідніше, стала інформація Bloomberg, що Північна Корея може відправити загалом до 100 тисяч своїх військових для підтримки війни рф в Україні.
«Україна планує здійснити перші далекобійні удари вже найближчими днями, повідомили джерела, не розкриваючи деталей з міркувань оперативної безпеки», - повідомляє Reuters.
Джерела агенції розповіли, що перші далекобійні удари, найімовірніше, будуть завдані ракетами ATACMS, які мають дальність польоту до 306 км.
Наразі Білий дім відмовився від коментарів. Зрештою, тепер усі губляться в здогадах, чи новообраний президент Дональд Трамп часом не скасує це рішення Байдена, коли вступить на посаду.
І ще один момент: донедавна лідери європейських країн висловлювали підтримку проханню Володимира Зеленського на далекобійні обстріли території рф. Однак вони не поспішали дозволяти ЗСУ використовувати їхні далекобійні ракети (згадайте «славнозвісну» епопею з «таурусами») по росіянській території – поки своє «окей» не казав Джо Байден. Цікаво, чи зміниться тепер їхня позиція?
P.S.: Щойно з'явилась новина у видання Le Figaro, буцім Париж та Лондон також дають дозвіл на використання їхніх більш далекобійних ракет SCALP / Storm Shadow. Однак офіційних цього підтверджень поки немає.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар