А ви пробували підтримати Україну?: провали в політиці ЄС щодо України

АНАЛІТИКА 19.05.2025 Коментарі 0 46

Ексголова МЗС Литви Ґабріелюс Ландсберґіс піддав дошкульній критиці «коаліцію охочих», що більше імітує боротьбу з путіним,  аніж веде її ефективно. Нерішучість та половинчатість європейських політиків у питанні підтримки України просто вражає. Відповідну статтю автор поширив на сайті Ландсберґіса.

Ґабріелюс Ландсберґіс розпочинає з аналізу "коаліції охочих", яка зібралася одинадцять тижнів тому для обговорення дій щодо України. Ландсберґіс з гіркотою констатує, що прогрес цієї коаліції виявився мізерним, а її дії – суперечливими та неефективними.

"Макрону довелося нагадати колегам, що суверенні держави не потребують дозволу Путіна, щоб розміщувати війська в Україні. Польща все одно виступила проти розміщення військ. Мерц заявив, що Taurus «на столі», а потім прибрав його зі столу. Було ухвалено рішення висунути ультиматум про припинення вогню, але потім вирішили його не виконувати", – пише Ландсберґіс, демонструючи хаотичність та відсутність єдиної позиції серед європейських лідерів.

Він також критикує нерішучість щодо використання заморожених російських активів, називаючи аргументи про "юридичні складнощі" безпідставними. "Чому він просто не може сказати, що активи буде використано — без «якщо»?" – запитує Ландсберґіс.

Особливу увагу він приділяє неефективності санкцій проти російського "тіньового флоту". "Після місяців переговорів Европі вдалося узгодити санкції проти менш ніж 200 з них. Якщо додати 100 уже санкціонованих, то ми стрімко наближаємося до 300! Із ТИСЯЧІ", – обурюється він, наголошуючи, що російська скарбниця продовжує наповнюватися грошима.

Ландсберґіс також засуджує рішення ЄС відновити довоєнні мита на український експорт, вважаючи це кроком назад у підтримці України. "Це рішення коштуватиме українцям понад €3 мільярди щорік. І водночас високопосадовці їдуть до України, щоб оголосити про пакет допомоги на €1 мільярд. У цьому нема навіть мінімальної логіки", – зазначає він.

Він робить висновок, що європейська бездіяльність може бути навмисною, а їхні дії – лише імітацією підтримки. "Може, насправді ніхто не готовий робити нічого, крім розмов про готовність", – пише Ландсберґіс.

На противагу європейській нерішучості, він виділяє Північно-Балтійський регіон, країни якого "справді готові діяти". "Вони, можливо, не завжди з’являються в заголовках, але ухвалюють ті рішення, які потрібно ухвалювати", – підкреслює він.

Слова Ландсберґіса – це, по суті, справедлий вирок європейській політиці щодо України, в якому автор ставить риторичне запитання: "А ви пробували справді підтримати Україну?".

Нагадаємо, "коаліція охочих" - це об'єднання країн Європи і не лише, які пообіцяли допомогу Україні в боротьбі з російським агресором. Про створення коаліції оголосив прем'єр Великої Британії Кір Стармер 2 березня 2025.

Мета коаліції – зміцнення європейської підтримки України, створення основ для мирного врегулювання та участь союзників у цьому процесі на тлі нестабільної політики США щодо українського питання.

Одним із ключових предметів обговорення учасників коаліції – можливе розгортання в Україні "міжнародних сил безпеки" в разі досягнення угоди про припинення вогню.

Назва об'єднання виникла завдяки заяві лідера Чехії Петра Павела. Він закликав до створення "широкої коаліції охочих", щоб покласти край повномасштабному вторгенню РФ в Україну.

Перший саміт коаліції на рівні лідерів відбувся в Лондоні 2 березня. 11 березня в Парижі зустрілися військові представники, а 15 березня знов відбулася зустріч на рівні лідерів, але віртуальна. Ще одна нарада у рамках коаліції відбулася за участю військових у Британії 20 березня.

У першому саміті взяли участь представники 18 країн, а під час онлайн-зустрічі 15 березня "коаліція охочих" збільшилася до 30 учасників.

Роль очільників об'єднання взяли на себе Франція та Британія. До ініціативи доєдналися держави Євросоюзу, члени НАТО, а також країни поза цих блоків.

Зокрема серед учасників: Австралія, Бельгія, Болгарія, Канада, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Іспанія, Швеція, Туреччина, Україна, Велика Британія тощо, - пише РБК.

Фото - представники коаліції охочих / зі сайту Ландсберґіса

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися