29 разів Дональд Трамп робив те, що хотів ліліпутін 

ПЕРЕКЛАДИ 21.02.2025 Коментарі 0

На чиєму він боці? Таке питання виникло у видання Politico, і вони вирішили відповісти на нього текстом, переклад якого ми подаємо нижче. «Важко встигати, тож ось зручний посібник щодо нової політики Америки щодо тісного зв’язку з кремлем», - зазначають журналісти видання.

Дональд Трамп каже, що Володимир Зеленський є «диктатором», хоча він виграв чесні вибори в 2019 році. Але президент Сполучених Штатів не говорить того ж про владіміра путіна, хоча його головний опонент помер у в'язниці за кілька тижнів до перемоги путіна на сфальсифікованих виборах минулого року. 

За останні кілька тижнів Трамп і його команда також «підірвали» НАТО, підтримали ультраправих політиків у Європі та пообіцяли розпочати торгову війну з Європейським Союзом через його «дуже несправедливе» ставлення до США. Тож не дивно, що все більше європейських чиновників і дипломатів вважають: американський президент справді на боці росії. 

Але світ Трампа швидко змінюється, і запам’ятати все важко. Отже, ось підсумок: 29 разів, коли Трамп ставав на бік Путіна лише протягом першого місяця повернення до влади. 

1. Знімаючи слухавку: Майже через три роки після неспровокованого повномасштабного вторгнення росії в Україну в 2022 році Трамп вирішив, що настав час відновити прямий контакт між президентом Сполучених Штатів і путіним, лідером, проти якого введені санкції США та ЄС, а також видано ордер на арешт Міжнародного кримінального суду за злочини проти людяності та геноцид. Тож 12 лютого він зняв трубку для 90-хвилинної бесіди. 

2. Хвалити путіна так, ніби він заслуговує цілковитої поваги: «Я хочу подякувати президенту путіну за його час і зусилля щодо цього дзвінка», - сказав Трамп після цього. «Ми обидва розмірковували про велику історію наших націй і про той факт, що ми так успішно воювали разом у Другій світовій війні», - сказав він. «Ми домовилися працювати разом, дуже тісно, в тому числі відвідувати країни один одного».

3. Сказавши, що він «хотів би» знову побачити росію в G7 (що зробило б її G8, але хто б на це зважав): «Я б хотів, щоб вони повернулися. Я вважаю, що викинути їх було помилкою», - сказав Трамп журналістам в Овальному кабінеті наступного дня після розмови з путіним. Те саме він казав і під час свого першого терміну. Але це було до повномасштабного вторгнення росії в Україну. 

4. Дозволити путіну утримувати багато української території: міністр оборони Трампа Піт Гегсет відкинув мету України повернути всі землі, які росія забрала з 2014 року, як «нереалістичну». Це витягло килим з-під України на будь-яких майбутніх переговорах. Гегсет також дав путіну саме те, чого він хотів, сказавши, що Київ також не приєднається до НАТО.  

5. … потім попередив, що росія має багато української території: сам Трамп тоді зазначив, що зараз росія тримає «карти» в мирних переговорах, «оскільки вони захопили багато території».
  
6. Згода з вимогою путіна щодо НАТО в Україні: більше ніж Хегсет, який сказав, що будь-які війська з країн НАТО в Україні не підпадають під «статтю 5» альянсу, яка говорить, що напад на одного члена є нападом на всіх. 

7. Відмова від відправки американських військ в Україну: ще одна поступка путіну.  

8. Заклик до Європи, яка з 1945 року покладається на американський захист, подбати про себе самій: росія перейнялася тим, що американські війська воюють, щоб перешкодити їй повернути свою стару імперію. 

9. Проведення переговорів з росією в Саудівській Аравії без жодних застережень: Трамп дав путіну і росії щедрі поступки щодо території НАТО та України ще до початку переговорів. Він міг вимагати від кремля припинення вогню як передумову до перших переговорів між вищими дипломатами двох сторін, але не зробив цього. Насправді передумов, мабуть, не було взагалі. 

10. Команду Зеленського не допустили на переговори. Тоді як Київ і його союзники кажуть, що розмов «про Україну без України» бути не повинно. 

11. Відмова від участі в переговорах Європи: Брюссель продовжує скаржитися, що Європу виключають з мирного процесу. Америці байдуже, і путіну це добре. 

12. Сказати, що Зеленський «почав» війну. Він цього не робив. росія почала війну, але відтоді намагається звинуватити в ній Зеленського. Тепер Білий дім стверджує те саме. 

13. Сказати, що Зеленський некомпетентний: кожен має право на думку. Але так сталось, що ця служить російській меті підірвати легітимність Зеленського. 

14. … Повна відсутність критики путіна. Трамп не висловлював йому жодного осуду. 

15. Сказав, що путіну можна довіряти і він хоче миру: не хвилюйтеся, путін твердо ставиться до України, сказав Трамп BBC. Можливо, він забув усі випадки, коли росія заявляла, що не збирається вторгатися. 

16. Заклик до виборів в Україні: росії подобаються вибори в сусідніх країнах, оскільки вона може втрутитися в процес, і сподівається отримати шанс встановити новий уряд у києві ще до початку війни. Трамп каже, що Зеленський повинен якнайшвидше провести голосування. Проблема в тому, що йде війна, розумієте?

17. Скорочення фінансування міжнародних спостерігачів за виборами та кіберагенцій: лише людям, які є прихильниками вільної та чесної демократії, подобається, щоб вибори спостерігали на предмет втручання, а надокучливі чиновники колупаються в день голосування. Путіну вони все одно не потрібні. 

18. Назвав Зеленського «диктатором» (не в кращому сенсі). 
 
19. Дивлячись на майбутні американсько-російські «інвестиційні» угоди: вони були результатами цих переговорів в Ер-Ріяді. Високопоставлений російський чиновник сказав POLITICO, що особливий інтерес є до спільних арктичних енергетичних проєктів.

20. Відмова від демократичних НУО: Кремль давно скаржиться, що НУО, які фінансуються США, є прикриттям розвідки, яка розпалює «кольорові революції» в колишніх радянських республіках, включаючи Майдан 2014 року в Україні. Зараз команда Трампа припинила фінансування продемократичних програм у рамках своїх зусиль з ліквідації USAID. 

21. Розправа з інакшими: чесно кажучи, це те, чого дійсно хоче Трамп. І це, ймовірно, просто збіг, що путін, здається, поділяє подібний погляд на такі питання, як права трансгендерів. 

22. Крикувати Європу за її невдачі щодо міграції: Трамп сказав, що Європі потрібно зібратися, щоб зупинити неконтрольовану міграцію. Його віцепрезидент Джей Ді Венс розпочав повноцінну атаку на континент майже за все інше під час свого першого виступу на Мюнхенській конференції з безпеки минулих вихідних. Найвірогідніше, це була музика для вух путіна.

23. Підтримка перемоги Келіна Джорджеску в Румунії: Правильно, віцепрезидент США став на бік кандидата, який переміг у першому турі президентських виборів у Румунії минулого року після ймовірної російської гібридної атаки та дуже сумнівної операції впливу в соціальних мережах. Конституційний суд Румунії був настільки стурбований, що скасував вибори. 

24. Атака на Німеччину через її захист від ультраправих: Венс не добирав слів. «Якщо ви балотуєтеся, боячись власних виборців, Америка нічого не може для вас зробити», - сказав він. 

25. Підтримка AfD на виборах у Німеччині: кращий друг Трампа-мільярдер Ілон Маск відкрито підтримав ультраправу партію «Альтернатива для Німеччини» (AfD) та її кандидата Алісу Вайдель на посаду канцлера на недільних виборах. Згідно з опитуваннями, AfD має намір отримати найкращий результат за всю історію. Багато прихильників AfD симпатизують москві. Спецслужби попередили про російську кампанію зриву голосування. 

26. Підтримка Reform UK у Британії: лідер Reform UK Найджел Фарадж має історію доброзичливих коментарів про путіна (те, що його опоненти з центристів використовували для нападок на нього). 

27. Заперечення проти фрази «російська агресія» в проекті заяви G7 щодо України. 

28. Перемога на президентських виборах: Звісно, ці вибори були в першу чергу в інтересах Трампа. Але кремль, безумовно, задоволений тим, що Трамп випередив Гарріс у змаганні за Білий дім. 

29. Перемагати назавжди: Трамп натякнув, що він був би не проти, якби конституцію його країни змінили, щоб він міг залишитися на посаді на третій термін. путін уже зробив це на росії. 

POLITICO

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: