200 млн євро компенсації за міграційну кризу хоче від Лукашенка Литва

НОВИНИ 26.05.2025

Литва подала позов проти Білорусі до Міжнародного суду ООН у Гаазі. Вільнюс вимагає понад 200 мільйонів євро компенсації за міграційну кризу, спровоковану режимом Олександра Лукашенка.

За даними міністерства юстиції цієї країни Балтії, справа також може бути пов’язана з розглядом міграційних спорів із Литвою Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) у Страсбурзі, повідомляє агенція BNS

«У заяві Литовської Республіки зазначено, що держава вимагатиме компенсації, а початкові оцінки збитків становлять понад 200 мільйонів євро, виділених лише на кризове управління в рамках системи внутрішніх справ. Розрахунки будуть переглянуті», – заявили в міністерстві юстиції.

Литва у заяві до Гаазького суду стверджує, що саме такі втрати з 2021 до 2023 року були спричинені вимушеними інвестиціями в будівництво фізичного бар’єра, посилення систем прикордонного спостереження та розгортанням на кордоні більшої, ніж будь-коли раніше, кількості персоналу, що сталося через дії Білорусі.

За даними міністерства, ЄСПЛ наразі розглядає сім окремих справ проти Литви щодо прав мігрантів.

У відповідь на наплив мігрантів Литва припинила приймати нелегальних мігрантів з літа 2021 року, наказавши їм повернутися до Білорусі. Ця практика триває дотепер.

Можливість приєднатися до литовського позову також розглядає Польща, повідомляє BNS.

У своєму позові проти Білорусі Вільнюс звинуватив режим Лукашенка в організації міграційної кризи, яка порушує міжнародне право. За даними МЗС Литви, про причетність Мінська до ситуації свідчить той факт, що Білорусь збільшила кількість рейсів з Близького Сходу та інших регіонів, організувала видачу віз та розміщення мігрантів. Крім того, після прибуття до Білорусі багатьох мігрантів доставляли до литовського кордону білоруські сили безпеки та змушували їх незаконно перетинати його – часто за небезпечних для життя умов. За даними міністерства закордонних справ Литви, білоруські прикордонні служби, попри неодноразові прохання про співпрацю, відмовилися співпрацювати з литовськими відомствами з метою припинення незаконних перетинів кордону.

З початку міграційної кризи, за даними Служби охорони державного кордону Литви, їхні прикордонники запобігли 23 600 випадкам незаконного потрапляння іноземців до країни з Білорусі. При цьому незаконно перетнути кордон неодноразово намагалися одні й ті ж особи.

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися