ЄС у відповідь Трампу готує свої мита
Схоже, насувається небувалий економічний шторм: у відповідь на погрози Трампа обкласти митом товари з Європи у Євросоюзі можуть запровадити мита на американські товари.
Як пише німецьке видання Der Spiegel з посиланням на джерела в Єврокомісії, йдеться про запровадження контрмит на американські товари на суму до 93 мільярдів євро..
«Європейський Союз розглядає заходи у відповідь на дії США. Планується запровадження штрафних мит на американські товари на суму 93 млрд євро або обмеження для компаній зі США на європейському ринку», - йдеться у матеріалі. Тож гренландські погрози і примуси можуть дорого обійтися нинішньому очільнику Білого дому
Приводом для обговорення контрзаходів стали заяви Трампа про намір запровадити з 1 лютого додаткові мита проти Данії, Німеччини, Франції, Великої Британії, Норвегії, Швеції, Нідерландів і Фінляндії, якщо США не зможуть придбати Гренландію.
Як розповідають євродипломати, на зустрічі постійних представників країн-членів у Брюсселі було досягнуто згоди, що такі дії Вашингтона є неприйнятними і вимагають реакції. Остаточного рішення щодо негайного введення контрмит поки не ухвалено, однак консультації тривають. За словами одного з дипломатів, зустріч щодо цього питання «пройшла добре».
У разі відсутності домовленості зі США щодо ситуації навколо Гренландії, зазначають медіа, підготовлений пакет контрмит ЄС на суму 93 млн євро (він охоплює, зокрема, американський бурбон, авіаційні компоненти, сою та продукцію птахівництва), може набути чинності вже 6 лютого.
Питання Гренландії та усе, що з нею пов’язано, будуть обговорювати європейські лідери на засіданні Євроради, яку планується організувати вже найближчим часом.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар