Турель під управлінням ШІ вже збиває ворожі БПЛА. ВІДЕО
Для перехоплення ворожих безпілотників в Україні вже застосовують ШІ-турель. Система автономно виявляє, супроводжує та прораховує траєкторію ворожого безпілотника. Оператору залишається лише підтвердити ураження одним натисканням кнопки.
Цю систему розробив учасник кластеру Brave1, і її вже застосовують у бойових умовах. Про це міністр оборони Михайло Федоров повідомив у Фейсбуці.
«Уперше на відео – реальна бойова робота турелі по ворожих дронах. Взаємодія з Brave1 та військовими допомогла пройти шлях від креслень до фронту в найстисліші терміни», – зазначив міністр у дописі та опублікував відео роботи цього модуля.
За словами Федорова, рашисти продовжують атакувати дронами на лінії бойового зіткнення та у прифронтових територіях. Щоб захистити військових та цивільних, українське оборонне відомство розвиває напрям «малої» протиповітряної оборони.
ШІ-турель від учасника Brave1 є одним із нових технологічних рішень. Ця технологія дає змогу знищувати навіть дрони на оптоволокні, які не вразливі до засобів радіоелектронної боротьби.
Першими застосували турель у бойових умовах воїни бригади К-2. На сьогодні цю технологію вже використовують у понад десяти підрозділах на ключових напрямках фронту. Наступний крок – масштабування рішення та посилення «малої» ППО.
«Це ще один елемент системи, яку будуємо для максимального виявлення та перехоплення ворожих повітряних цілей», – підкреслив Федоров.
До слова, лише у квітні «мала» ППО знищила понад 2100 ударних безпілотників російської армії.
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар