Президент зустрівся із представниками національних спільнот
Зі Львова на зустріч з Володимиром Зеленським запросили білорусів із благодійного фонду «Вільна Білорусь».
Зустріч в Офісі Президента України відбулася у п’ятницю, 27 грудня, за ініціативи Державної служби з питань етнополітики і свободи слова. У ній взяли участь представники 17 національних спільнот: азербайджанської, арабської, білоруської, болгарської, вірменської, гагаузької, грецької, грузинської, єврейської, німецької, польської, ромської, румунської, турецько-месхетинської, угорської, хорватської, чеської – і трьох корінних народів: караїмів, кримчаків і кримських татар.
«Ми вдячні організаторам за запрошення на цей захід та сподіваємося, що в майбутньому це дасть нам можливість піднімати, вирішувати та відстоювати інтереси білорусів в Україні. Працюймо далі!», - зазначив у ТГ-каналі керівник БФ «Вільна Білорусь», волонтер і громадський діяч Олексій Францкевич.
Глава держави привітав присутніх із релігійними святами і прийдешнім Новим роком, побажав миру та поінформував про підписання указу щодо встановлення в Україні Дня міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття. Його відзначатимуть щороку 21 травня.
«Хочу вам подякувати за єдність у захисті нашої держави, нашої спільної незалежності – у війні, на фронті, де є представники всіх наших народів, спільнот – усі громадяни України. Вдячний за той внутрішній мир в Україні, який характеризує нашу державу й допомагає вистояти саме в час таких випробувань», - подає слова Володимира Зеленського пресслужба.
Також Президент закликав національні спільноти сприяти реалізації безпекового та геополітичного вибору України – членству в ЄС і НАТО.
«Україна, я впевнений, буде членом ЄС. Ми рухаємося достатньо швидко, ніколи так не було. Також нам дуже потрібні сталі гарантії безпеки – для нас, безумовно, НАТО є цим вибором», наголосив він.
Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина нагадала, що в січні відкриється перший кластер переговорів щодо вступу до ЄС, який охоплює також блок питань цієї зустрічі.
«Тому ми з вами готуємо план заходів, який має бути представлений як індикатор відкриття переговорів», - додала Ольга Стефанішина.
За її словами, забезпечення більшості освітніх прав національних спільнот уже законодавчо врегульоване.
За результатами зустрічі учасники ухвалили Спільну заяву, в якій ідеться про підтримку Плану перемоги і Плану внутрішньої стійкості, а також – повноправного членства України в ЄС і НАТО. Також у цій заяві наголошено на абсолютній неприйнятності будь-яких закликів із-поза меж України погодитися з незаконною окупацією та анексією територій.
Фото – president.gov.ua
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар