Треба на фронт вас, може здохнете швидше, - у Львові вчитель придумав покарання для учнів
У Львові в загальноосвітній школі №30 лаборант і вчитель фізики пенсійного віку, реагуючи на неадекватну поведінку учнів 9-го класу, заявив, що їх треба відправити на передову. "Може, здохнете швидше", - висловив побажання вчитель.
Учні зафільмували "виховну роботу", яку провели з ними ще у листопаді цього року, а оприлюднили відео тільки тепер. Відтак, подія викликала у гучний супільний резонанс.
Із офіційних осіб першою відреагувала Освітня омбудсменка Надія Лещик: "У соціальних мережах, на сторінці однієї групи з'явився допис, у якому повідомляється, що в середній загальноосвітній школі № 30 міста Львова лаборант і вчитель фізики дозволяли собі у спілкуванні з дітьми неетичну поведінку, образливі вислови, а в телеграмі було розміщено відповідне відео.
Сконтактувала з Андрієм Закалюком, начальником управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради. Було з’ясовано, що випадок дійсно трапився у школі № 30 міста Львова місяць тому. Для з’ясування обставин цього випадку управління освіти створило відповідну комісію.
У терміновому порядку підготувала звернення до поліції та запит на управління освіти щодо обставин справи й надання всіх документів.
Для з'ясування кожної ситуації, яка виявлена в соціальних мережах чи зазначена у зверненнях до освітнього омбудсмена, ми вислуховуємо обидві сторони. Тому просимо учнів, свідків цього випадку, та їхніх батьків звернутися до нас.
У контексті цього випадку знову наголошую на неприйнятності будь-яких проявів насильства у закладах освіти і приниження честі й гідності людини. Школа має бути безпечним освітнім середовищем, середовищем взаємоповаги учасників освітнього процесу, вільним від будь-яких проявів не тільки фізичного, але й психологічного насильства".
Своєю чергою керівник управління освіти департаменту розвитку Львівської міської ради Андрій Закалюк повідомив: "Лаборанта відсторонено від роботи з дітьми – йому оголошено догану. Ми провели внутрішнє розслідування щодо інциденту на уроці фізики, який стався ще у листопаді і відео якого активно поширюють у соцмережах. На жаль, працівник школи допустив неприпустиму поведінку, дозволивши собі образливі висловлювання на адресу учнів. Така поведінка не відповідає нашим цінностям, і є неприйнятною. Лаборанта відсторонено від роботи з дітьми, йому оголошено догану, і він більше не обійматиме свою посаду.
Тут без дискусій.
Водночас вдалось зʼясувати, що під час уроку учні 9 класу порушили правилами техніки безпеки на уроці фізики, що могло призвести до пошкодження їх здоров’я. Це, як пояснив працівник, і спровокувало його до таких слів…
Закликаю всіх нас – і педагогів, і батьків, і учнів – зробити висновки з цієї ситуації.
Важливо пам’ятати про повагу, толерантність і відповідальність з усіх сторін. Ми зі свого боку посилимо роботу щодо запобігання подібним інцидентам.
Натомість інформація про те, що чоловік ухиляється від проходження військової служби, яку поширюють у соцмережах, не відповідає дійсності, адже працівник є пенсійного віку та давно не підлягає мобілізації.
Дякую за вашу небайдужість. Працюємо над тим, щоби школа залишалася простором довіри й розвитку для кожного її учасника".
Водночас Освітня омбудсменка Надія Лещик нагадала, "що педагогічні, науково-педагогічні та наукові працівники відповідно до ч. 2 ст. 54 Закону України “Про освіту” зобов’язані:
дотримуватися педагогічної етики;
поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;
захищати здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психологічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти;
настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
формувати у здобувачів освіти усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України.
Разом із тим, педагоги повинні пам'ятати, що вони мають виховувати свідомих громадян – громадян, для яких захист держави – це честь, а не покарання за якусь неприйнятну, на їх думку, поведінку.
У свою чергу здобувачі освіти, відповідно до ч. 1 ст. 53 Закону України “Про освіту”, мають право на повагу людської гідності, безпечні та нешкідливі умови навчання; захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти.
"Загалом хочу зазначити, що як педагоги, так і здобувачі освіти та їх батьки зобов'язані поважати гідність, права, свободи та законні інтереси всіх учасників освітнього процесу", - додала Надія Лещик.
Нагадаємо, що нещодавно набув розголосу випадок, коли у Вінницькій школі №6 стался сутичка між батьком учениці і вчителем трудового навчання. Відео інциденту поширили телеграм-канали. На відео видно, як чоловік у віськовій формі заходить у клас та декілька разів б’є в обличчя вчителя.
Згодом очільник Комітету освіти науки та інновацій Верховної Ради України Сергій Бабак повідомив, що батькові, який вдарив учителя, оголосили підозру в хуліганстві і що він визнав свою провину.
Також Сергій Бабак написав на своїй сторінці й телеграмі: "Вчителі Україні, особливо зараз, під час повномасштабного вторгнення – це ті, хто виховують наших дітей, попри всі труднощі та біль, що принесла війна. Іноді вони першими підтримують учнів, які переживають втрату, стрес або тривогу. Їхня робота – це більше, ніж просто навчання. Це служіння країні...
На жаль, нещодавно у Вінниці стався інцидент, який не може нікого залишити байдужими. Батько учениці, військовослужбовець, під час освітнього процесу в ліцеї №6 підняв руку на вчителя трудового навчання. Причиною його дій стали алкогольне спʼяніння, емоційна напруга та переживання через загибель побратимів. Ми щиро співчуваємо його болю, але жодні обставини не можуть виправдати насильство, особливо проти вчителя, який виконує свою місію.
Наші військові – герої, які щодня захищають нас і наше майбутнє. Але вчителі – це ті, хто формує це майбутнє. Їхня праця так само важлива для перемоги, як і мужність наших захисників. Тож ми маємо пам’ятати про це і ставитися з повагою один до одного, навіть у найважчі моменти.
Висловлюємо підтримку вчителю, який постраждав у цій ситуації. Бажаємо йому якнайшвидшого одужання. А всім нам – терпіння, мудрості та єдності, щоб разом пройти цей складний шлях до перемоги.
Спілкувався про обставини справи із міністром внутрішніх справ Ігорем Клименком, дякую йому за професійність підлеглих і оперативну реакцію.
Ця ситуація ще раз нагадує про важливість безпеки у школах. Продовжуємо на базі комітету разом з освітянами та МВС активну роботу над відповідними змінами до законодавства. Для нас важливо забезпечити безпеку всіх учасників освітнього процесу, але при цьому не навантажувати вчителів та адміністрацію шкіл не притаманними для них обовʼязками".
Фото – середня школа № 30, Львів
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар