Німеччина вкладе понад 9 млн грн в енергоефективність гірничо-економічного коледжу у Шептицькому
Завдяки підтримці уряду Німеччини й у співпраці з Німецьким товариством міжнародної співпраці GIZ у Червоноградському гірничо-економічному фаховому коледжі реалізують масштабний міжнародний проєкт.
Його мета – підвищення енергоефективності гуртожитку, створення комфортних умов проживання студентів і внутрішньо переміщених осіб, а також сприяння сталому розвитку регіону.
Зокрема, на цей час тривають роботи з утеплення фасаду гуртожитку, що значно зменшить втрати тепла та забезпечить комфортний температурний режим у приміщеннях. Також йдеться про облаштування відмостки, яка захистить будівлю від вологи та покращить її технічний стан.
Водночас на даху гуртожитку вже змонтовано сонячну електростанцію потужністю 35 кВт. Вона дозволяє суттєво знизити витрати на електроенергію, сприяє енергонезалежності гуртожитку та підкреслює екологічну відповідальність та формує позитивний імідж коледжу, який намагається розвивати відновлюваних джерел енергії. Важливо зазначити, що станція використовується суто для власного енергозабезпечення і не має комерційного спрямування.
«Цей проєкт є ключовим кроком у впровадженні сучасних стандартів енергоефективності в освітніх закладах. Утеплення будівлі, встановлення сонячної електростанції та облаштування відмостки – це не тільки комфортне проживання для студентів і внутрішньо переміщених осіб, які проживають у нашому гуртожитку, а насамперед оптимізації витрат на енергоносії. На мою думку, така ініціатива – це приклад інтеграції міжнародного досвіду та локальних потреб, що особливо важливо для регіонів, які дбають про сталий розвиток і декларують таку стратегічну мету», - наголосила Олеся Якубовська, в.о. директора Червоноградського гірничо-економічного фахового коледжу.
Також, за її словами, успішна реалізація цього проєкту з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) закладе надійний фундамент для майбутніх ініціатив. Зокрема, з огляду на довгостроковий характер програм GIZ у коледжі сподіваються на майбутні спільні проєкти, спрямовані на модернізацію інфраструктури та впровадження екологічних рішень.
Додамо що Червоноградському гірничо-економічному фаховому коледжі розроблено модель центру «Розумні технології управління будинком».
До того ж, тут напрацювали проєкт «Навчально-логістичного центру», який інтегровано до плану дій «справедливої трансформації» Червоноградського мікрорегіону до 2030 року: такий центр мав би забезпечити фінансову та організаційну підтримку процесе перетворення шахтарського регіону.
«Ми розраховуємо на залучення німецьких партнерів при реалізації цих проєктів», - зазначила Олеся Якубовська.
Насамкінець зазначимо, що загальний кошторис проєкту, який реалізується у Червоноградському гірничо-економічному фаховому коледжі за підтримки уряду Німеччини та у співпраці з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, становить 9,2 млн грн.
Фото Червоноградського гірничо-економічного фахового коледжу
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар