Тшасковський – 36,2%, Навроцький – 28,8% - соціологія виборів президента у Польщі
Якби президентські вибори відбулися цієї неділі, у першому турі переміг би кандидат від партії "Громадянська коаліція" Рафал Тшасковський з 36,2% голосів. Кароль Навроцький, якого підтримує партія "Право і справедливість", посів би друге місце з 28,8% голосів. Про це свідчать результати опитування, проведеного для видання Wirtualna Polska. Тшасковський також виграв би у другому турі.
Опубліковані в п'ятницю результати останнього опитування United Surveys, проведеного напередодні Різдва для WP.pl, свідчать, що якби президентські вибори відбулися цієї неділі, 64,9% поляків взяли б у них участь, - повідомляє Польське агентство преси.
Майже половина респондентів – 46,3% – заявляють про однозначний намір взяти участь у голосуванні, в той час як більше третини поляків (35,1%) не взяли б участі в голосуванні.
Згідно з останнім опитуванням, Тшасковський переміг би в першому турі. Мер Варшави міг розраховувати на підтримку 36,2% виборців. Однак його результат погіршився порівняно з опитуванням, проведеним 6-8 грудня. Тшасковський зафіксував падіння підтримки на 0,7%, повідомляє WP.
На другому місці опинився Навроцький. Голова Інституту національної пам’яті отримав 28,8% голосів. "У його випадку підтримка також спадає. Порівняно з опитуванням на початку грудня він втратив 1,5%" – повідомляє WP.
Результати опитування показують, що лідер "Конфедерації" Славомір Менцен переслідує лідера "Польщі 2050" Шимона Головню, і програє йому 0,1%.
10,1% респондентів заявляють про готовність проголосувати за Менцена, що є найбільшим зростанням підтримки порівняно з попереднім опитуванням (2,8%).
Ліва кандидатка Магдалена Бєят також набирає, в опитуванні для WP вона отримала результат у 5,8%.
Результати опитування показують, що Тшасковський також переміг би у другому турі з підтримкою 56,2%, що на 5,9% більше, ніж у попередньому опитуванні.
Навроцький отримав би 35,9% голосів. Кандидат, якого підтримує ПіС, втрачає 5,3% порівняно з опитуванням на початку грудня.
Опитування United Surveys для Wirtualna Polska було проведене 20-22 грудня за допомогою CATI та CAWI на вибірці в 1000 осіб.
Додамо, що президентські вибори у Польщі заплановані на травень 2025 року.
Наступний президент стане шостим главою держави в історії демократичної Польщі у посткомуністичний період. До цього впродовж двох каденцій президентами були Александер Кваснєвський і Анджей Дуда (чинний президент), однієї – Лєх Валенса, Лєх Качинський (не добув до завершення президентського терміну через загибель у Смоленській катастрофі у 2010 році) й Броніслав Коморовський.
За польською конституцією, президент не має надзвичайно великих повноважень, як у США чи Франції. Але він є верховним головнокомандувачем збройних сил країни й у звʼязку з цим має доволі широкі повноваження у політиці безпеки. У польському істеблішменті існує певне розмежування: за політику в межах ЄС відповідає премʼєр і уряд, а за безпекову політику в межах НАТО – президент. Він також призначає і звільняє державних чиновників високого рангу і має право накладення вето на прийняті парламентом закони.
Офіційно президентська виборча кампанія стартує у Польщі 8 січня, а перший тур виборів відбудеться в одну з неділь травня, - повідомив Укрінформ.
Фото – Рафал Тшасковський / з відкритих джерел
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар