Як в одному з міст у Чехії депутати намагались зняти український прапор з ратуші

НОВИНИ 16.04.2025 Коментарі 0

Частину засідання міська рада чеського містечка Їглава присвятила обговоренню двох пропозицій місцевих депутатів зняти український прапор з будівлі місцевої ратуші. Їх подали депутат від ультраправої партії SPD (за підтримки «Триколорів») Ріхард Шлейс, а також представниця коаліції ODS (партія чеського прем’єра Петра Фіали) Хана Шима.

Як повідомляє чеський портал ČТК, на початку дебатів Шлейс зазначив, що український прапор на мерії Їглави висить вже більше двох років. «Багато чого змінилося за цей час», - вважає депутат. За його словами, суспільство розділене на два непримиренні табори. Але він вірить, що знявши прапор, вони зможуть наблизитися один до одного. Шлейс пропонував визначитись таємним голосуванням щодо його пропозиції зняти синьо-жовтий прапор, але радники це питання не погодили.

Хана Шима виступила з окремою пропозицією «призупинити» вивішування українського прапора – через те, що він, мовляв, розбурхує суспільство. За її словами, в інших країнах світу також відбуваються військові конфлікти, але через це на мерії Їглави не вивішуються прапори.

Під час обговорення цих пропозицій більшість міських обранців виступила за збереження українського прапора, зокрема і представники ODS (за винятком Хани Шим). А також представники інших політичних груп, окрім ультраправих SPD. Депутати також нагадали, що містом-побратимом Їглави є український Ужгород.

«Прапор висить там, тому що ми хочемо цим жестом підтримати країну, на яку нападає хтось сильніший», – сказав мер Петро Ришка (ODS і KDU-ČSL). Він зазначив, що йому відомі деякі труднощі, пов'язані з прибуттям біженців. «З іншого боку, я вважаю, що ніщо не переважує той факт, що ми можемо вільно висловити підтримку тому, кого несправедливо атакують», - наголосив мер.

«Я однозначно не хочу знімати український прапор у той час, коли кількість жертв серед мирного населення в Україні лише зростає», – сказав Войтех Шоула від імені міського голови. За його словами, якщо суспільство розділене, зняттям одного з прапорів це не виправити. «Суспільство однозначно об’єднує лише діалог і фактчекінг», – сказав він.

Тож після більш як годинного обговорення міська рада відхилила обидві пропозиції – одну 24, другу 25 голосами. За зняття українського прапора в обох випадках проголосувало 5 депутатів.
 

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор R40-05228. BDS-studio.com

📲 Підписуйтесь на Telegram

⚡ maj0r_news
Оперативні новини та актуальні події
Підписатися