Як у Трампа планують припинити війну в Україні

АНАЛІТИКА 07.11.2024 Коментарі 0

Радники із зовнішньої політики новообраного президента висувають різні версії плану фактичного заморожування лінії фронту. Тепер Дональду Трампу доведеться виконувати свою обіцянку припинити війну в Україні до дня своєї інавгурації – 20 січня 2025 року. Проте йому доведеться вибирати між різними планами радників. Останні сходяться в одному – відійти від підходу президента Джо Байдена, що зводився до питання «скільки потрібно» озброєння для Києва».

Про це пише WSJ та нагадує, що під час своєї виборчої кампанії Трамп критикував дії Байдена щодо України. Мовляв, такий підхід підвищує ймовірність Третьої світової війни, а Київ безкоштовно отримує зброю на мільярди доларів. Трамп також запевнював швидко вирішити воєнний конфлікт і посадивши обидві сторони за стіл переговорів.

«Як і під час першого терміну Трампа, різні фракції змагатимуться за вплив на зовнішню політику республіканців. Більш традиційно налаштовані союзники, такі як Майк Помпео – колишній держсекретар, який тепер претендує на посаду голови Пентагону – ймовірно, наполягатимуть на врегулюванні, яке, здається, не принесе серйозної перемоги Москві. Інші радники, зокрема Річард Ґренелл – головний кандидат на посаду керівника Державного департаменту або радника з питань національної безпеки – могли би надати перевагу бажанню Трампа якомога швидше припинити війну, навіть якщо це означатиме змусити Київ піти на значні поступки», - пише видання.

Усі пропозиції розходяться з підходом Байдена, що полягав залишити за Києвом вибір дати початку мирних переговорів. Вони однозначно рекомендують заморозити війну, закріпити захоплення росією приблизно 20% території України і змусити Україну тимчасово відмовитися від вступу до НАТО протягом найближчих 20 років.

За одним із планів, демілітаризована зона простягатиметься приблизно на 1 300 кілометрів по теперішній лінії фронту. Питання про присутність сил контролю на демілітаризованій території залишається відкритим. Один із радників висловив думку, що в миротворчі сили не входитимуть американські війська, як і не будуть створювати міжнародні організації, що фінансують США, наприклад ООН. У Вашингтоні схильні доручити цю місію європейцям.

WSJ також нагадує про ідею двох радників з орбіти Трампа під час його першої каденції , які на початку цього року ратували припинити озброювати Україну, доки Київ не погодиться на мирні переговори з росією. Втрачену територію Київ мав би намагатися повернути дипломатичним шляхом.

За всього багатства вибору залишається незрозумілим, на чому зупиниться Трамп. До того ж будь-яка спроба розпочати мирні переговори, не кажучи вже про саму угоду, наштовхується на багато підводних каменів.

До прикладу, Україна та росія переслідують різні цілі у війні та не мають бажання їх змінювати. Російські війська просуваються углиб України, тож у кремлі не дуже схильні до перемовин і демонструють свою готовність до ескалації конфлікту за допомогою гібридних атак навіть у країнах Європи.

«Цілі спеціальної військової операції залишаються незмінними та будуть досягнуті», - цитує WSJ допис дмітрія мєдвєдєва у соцмережі Х. Путінський підгавкувач написав це після новини про перемогу Трампа.

Ще одним каменем може стати жорсткий опір з боку деяких союзників по НАТО, які розглядають агресію Росії проти України як безпосередню загрозу для своїх власних країн. Так, Еліна Валтонен, міністерка закордонних справ Фінляндії, сказала, що їй не відомо про конкретні пропозиції команди Трампа. Разом із тим вона заявила, що жодних переговорів без згоди та на умовах України не може бути.

Що стосується України, яка сильно залежить від військової та фінансової допомоги США, то Трампові, припускає автор статті Олександр Ворд, який спеціалізується на питаннях національної безпеки,легше схилити до перемовин Володимира Зеленського, ніж путіна. Проте українському президентові доведеться протистояти громадській думці щодо поступок територіями – велика частина українців сприйматиме це як капітуляцію перед москвою.

Автор наводить також слова Трампа, який запевняв у важливості для США України на тлі критики Зеленського як найкращого торговця, що після кожного візиту до США повертався з мільярдами доларів. Відтак дехто у Києві сприйняв позицію Трампа як таку, що Вашингтон може просувати інтереси кремля у припиненні війни.

Стаття завершується цитатами із учорашнього привітання від Зеленського до новообраного 47-го президента США. У ньому український лідер нагадав про їхню вересневу зустріч у Нью-Йорку та похвалив підхід Трампа «мир через силу» у глобальних справах.

Того ж дня, 6 листопада, Зеленський повідомив про свою розмову з Трампом, під час якої обидва погодилися підтримувати тісний діалог і розвивати співпрацю.

На фото – зустріч Володимира Зеленського та Дональда Трампа у Нью-Йорку наприкінці вересня 2024 року / president.gov.ua

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2025 ZahidFront, Cуб'єкт у сфері онлайн-медіа; ідентифікатор медіа - R40-05228. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: