Як Будапешт блокує вступ України до ЄС: фейки та маніпуляції уряду Орбана

Олександр Левченко
Посол України в Хорватії та Боснії і Герцоговині (2010-2017 рр.)
Офіційний Будапешт робить усе можливе, щоб блокувати вступ України до Євросоюзу. Тут згадується начебто притиснення в Україні угорської національної меншини, залякування власних громадян, що зі вступом до Євросоюзу України значно погіршаться конкурентні можливості угорських фермерів і рівень життя в Угорщині буде знижуватись. Також видумуються й інші начебто проблемні питання.
Проте мета всього недопустити Україну приєднатися до геополітично важливого об’єднання європейських країн – Євросоюзу. Не виключено, що це завдання перед урядом Віктора Орбана поставив офіційний кремль.
Будапешт, на жаль, демонструє повну прихильність до агресивної політики москви та максимально лобіює інтереси росії серед країн ЄС, при цьому прикриваючись начебто захистом власних інтересів.
Фейк №1: уряд Орбана лякає угорців, що Угорщина стане донором
Мовляв, Кошти ЄС надходитимуть в Україну, а Брюссель хоче спільних запозичень, що втягне Будапешт у боргову яму.
Між тим, нагадаємо, що бюджет ЄС формується за рахунок сильних економік, а не окремих країн. Україна отримає частку, пропорційну її внеску в економіку блоку.
Крім того, кошти вкладені в Україну, повернуться через спільний ринок. Українські компанії та громадяни витрачатимуть їх у країнах ЄС. Брюссель має механізми регулювання бюджету та контролю за витратами.
ЄС інвестував у економіки, що відставали, і це принесло результат. Наприклад, Іспанія та Португалія свого часу отримали значну допомогу, а тепер – успішно розвиваються. Фінансування України також є стратегічною інвестицією, а не благодійністю.
Фейк №2: угорські фермери втратять субсидії
Уряд Віктора Орбана також придумав пропагандистський трюк, що вступ України до ЄС негативно вплине на сільське господарство Угорщини.
Однак Україна експортує продукцію, якої якраз не вистачає в ЄС. Це допоможе стабілізувати ціни на продовольство та захистить фермерів від глобальних коливань ринку. Україна вже інтегрована в аграрний ринок ЄС. До того ж того, диверсифікація поставок продовольства посилить продовольчу безпеку ЄС, допоможе стати незалежним від продовольчого шантажу росії.
Фейк №3: Україна використовуються генетично модифіковані продукти та заборонені хімікати
Це абсолютно надумані аргументи Будапешта, адже Україна використовує стандарти європейських норм до харчових продуктів.Українські продукти вже довший час постачаються до ЄС і увесь час проходять необхідну сертифікацію. Українські фермери, які працюють на експорт в країни ЄС повністю дотримуються міжнародних стандартів і постійно проходять механізми контролю якості своєї продукції. Тому українська продукція користується попитом у Європі.
Фейк №4: Будапешт розказує, що начебто є ризик для безпеки для європейців
Угорська пропаганда намагається представити Україну центром організованої злочинності і тому начебто зброя може потрапити в чужі руки. Між тим, є офіційна статистика. Європол заявляє, що рівень злочинності серед українських біженців – мінімальний. А от друзі Орбана з росії якраз і використовують кримінальні мережі для контрабанди зброї. Київ тісно співпрацює з відповідними органами в Брюсселі щодо боротьби з усіма видами контрабанди, особливо щодо зброї.
Між тим, ми усі пам’ятаємо як у 90-ті роки минулого століття, Будапешт був європейським центром наркоторгівлі, проституції, кримінальної діяльності багатьох бандитських угруповань, особливо з Росії. І саме вступ Угорщини до ЄС у 2004 році частково допоміг подолати той величезний рівень злочинності, що існував. Тому звинувачення України абсолютно некоректні та надумані.
Фейк №5: інтеграція України до ЄС - це приплив дешевої робочої сили
Не забули в офісі В. Орбана згадати тему дешевої української робочої сили, що може начебто знизити заробітну плату, загрожувати робочим місцям і пенсіям. Українські працівники в ЄС заповнюють ті вакансії, які європейці не хочуть займати, зокрема, у сферах будівництва, логістики та догляду за літніми людьми.
ЄС має механізми регулювання трудової міграції, щоб уникнути дисбалансів. Українці створюють робочі місця в ЄС, відкриваючи власні бізнеси, тобто, вони не лише працівники, а й роботодавці. Нещодавній досвід Польщі та Німеччини наочно довів, що українські трудові мігранти в згаданих країнах суттєво посприяли їх економічному зростанню.
Українські трудові мігранти сплачують податки в різних країнах ЄС. Європейська економіка виграє від додаткових кваліфікованих працівників. Отже вступ України до ЄС призведе до створення нових робочих місць. Тому проблеми з ринком праці в Угорщині спричинені не українцями, а провальною популістською політикою уряду, очолюваного Віктором Орбаном. Не забуваймо, що вільний рух робочої сили – один із фундаментальних принципів ЄС, який вигідний усім.
Фейк №6: Україна становить загрозу здоров'ю ЄС через нібито відсутність обов'язкової вакцинації
І нарешті ще один фейк від команди Віктора Орбана: начебто для Європи існує ризик для здоров’я громадян, так як в Україні немає обов’язкових щеплень, що створює загрозу для громадського здоров’я. Між тим, в Україні діє обов’язкова вакцинація, а рівень щеплення від основних хвороб не відрізняється від багатьох країн ЄС.
Більше того, рівень вакцинації в Україні вищий, ніж, наприклад, у Болгарії та Румунії. Міністрество охорони здоров’я України активно співпрацює з ВООЗ, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Європейським центром профілактики і контролю захворювань. Доступ до медицини в Україні, навіть під час війни, залишається досить високим. Тому з метою компрометації Києва російська пропаганда намагається використовувати тему вакцинації для можливості дискредитації України. Однак це спотворена інформація. Європейські країни мають механізми контролю за епідеміологічною ситуацією в ЄС, і Україна їх завжди дотримується. Україна поступово переходить на стандарти охорони здоров’я ЄС. До речі, ЄС вже прийняв мільйони українців і жодної медичної кризи це не спричинило.
Фейк №7: Поспішний вступ України до ЄС поставить під загрозу 13-ту пенсію
Жодна країна, яка вступала до ЄС, не спричинила пенсійну кризу і Україна очевидно не стане винятком. Пенсійна система Угорщини залежить від економічної політики уряду, а не від України. Вступ України до ЄС не означає негайного доступу українців до пенсійних фондів ЄС. При тому, що українці, які працюють у ЄС, вже сплачують податки, що йдуть на соціальні виплати, зокрема, й на пенсії. До речі, пенсійні реформи в Україні йдуть у напрямку гармонізації з європейськими стандартами. Насправді, загроза пенсійній системі ЄС – це демографічна криза та старіння населення, а не вступ України до ЄС. Українці тільки збільшать робочу силу в ЄС, що обов’язково покращить стан пенсійних фондів. 13-та пенсія в Угорщині – це популістська ідея уряду В. Орбана, яка не має економічного підґрунтя. Цей уряд просто використовує страх перед втратою пенсій, а не через реальні ризики.
Отже незабаром угорці отримають пакети опитувань щодо членства України в ЄС. До бюлетенів уряд Угорщини додає інформаційний лист, у якому розповсюджує фейки про Україну, зокрема стислий перелік 7 ключових ризиків її вступу, тобто питань, які начебто безпосередньо впливають на майбутнє Угорщини і які необхідно ретельно зважити перед прийняттям рішення. Намір угорської влади провести консультативне опитування щодо майбутнього членства України в Європейському союзі є внутрішньою справою, але розширення ЄС є і залишатиметься пріоритетом Єврокомісії.
Жодна європейська країна не проводила опитування під час вступу Угорщини до ЄС. У багатьох тоді були теж страхи, проте діяв принцип європейської солідарності. Про це на брифінгу у Брюсселі сказав речник Єврокомісії Маркус Ламмерт.
Україна належить до європейської родини. Саме тому ЄС відкрив переговори про вступ з Україною у червні 2024 року. Україна недвозначно довела свою рішучість просуватися до вступу в ЄС і здійснила трансформаційні реформи, одночасно борючись за своє виживання та захищаючись від війни з боку росії.
За словами речника, політика розширення ЄС більш ніж будь-коли є геостратегічною інвестицією в довгостроковий мир, стабільність, безпеку та процвітання Європи. Не буде європейської безпеки без безпеки України. Розширення приносить переваги як новим, так і наявним країнам-членам. У цей переломний для Європи момент нема місця для вагань.
Фото - прем`єр-міністр Угорщини Віктор Орбан / Getty Images
Відгуки
Немає відгуків.
Залишити коментар