УКУ відкриває стипендіальний фонд на честь Героя України Дмитра Коцюбайла, псевдо «Да Вінчі»

НОВИНИ 15.06.2023 Коментарі 0

Вшановуючи неоціненний внесок загиблого Героя України Дмитра Коцюбайла, псевдо «Да Вінчі», у збереженні української держави, з ініціативи його нареченої, військовослужбовиці, студентки УКУ Аліни Михайлової, Український католицький університет відкриває іменний стипендіальний фонд на честь Героя.

Стипендію імені Дмитра Коцюбайла вручатимуть студентам, які засвідчили своє служіння Україні активною волонтерською діяльністю, зокрема тим, хто підтримував своєю працею військових, ветеранів та їхні сім’ї, - про це повідомили в УКУ.

Герой України Дмитро Коцюбайло, позивний «Да Вінчі», загинув 7 березня під Бахмутом у бою за Україну.  Біля нього розірвалася мінометна міна, один з уламків влучив у шию.  Йому було лише 27 років.

Дмитро – український доброволець, командир 1-го ОМБ «Вовки Да Вінчі» Збройних сил України, учасник російсько-української війни з 2014 року. На початку грудня 2021 року Дмитро отримав з рук президента Володимира Зеленського найвищу державну нагороду – звання Героя України за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. Він став першим добровольцем, який прижиттєво отримав таке звання. 

Вручення звання Героя України. Джерело: Facebook Офіс Президента України

Аліна Михайлова, ініціаторка стипендії, студентка Школи управління УКУ, керівниця медичної служби «Ульф» механізованого батальйону «Вовки Да Вінчі» каже: «Ця стипендія для мене, перш за все, про пам’ять. Про продовження справи Дмитра. Адже він жив не лише війною, а й думав набагато масштабніше. Його головною мотивацією була вільна, незалежна, успішна, процвітаюча Україна. А цього неможливо досягнути без освічених українців. Дмитро прагнув до навчання все своє життя, у різних сферах вдосконалював себе, вчився нового. Він з дитинства розумів важливість освіти. Тому ми з його родиною хочемо цією стипендією дати можливість людям отримати якісну, сучасну і таку потрібну освіту в Українському католицькому університеті». 

Аліна Михайлова та Дмитро Коцюбайло

Аліна Михайлова додає: «Ми хочемо, щоб стипендіатам ставали ті люди, які розуміють цінність та “сенсовність” цієї стипендії – про кого і про що вона. Це дійсно велика честь отримати стипендію імені такої людини як Дмитро. Це також і про велику відповідність для стипендіата»

За словами проректорки Українського католицького університету Наталки Климовської, ціль університету – зібрати 100 тисяч доларів у сталий фонд (ендаумент), який  дозволить генерувати стипендію імені Дмитра Коцюбайла та покривати витрати на навчання студента/студентки в університеті щороку.

Нагадаємо, що Дмитро був активним учасником Революції Гідності. Тоді йому було лише 18 років. Після військового вторгнення росії у Крим та на території Донецької та Луганської областей, Дмитро став на захист держави у складі Добровольчого корпусу «Правий сектор». Був командиром взводу першої штурмової роти ДУК ПС. Воював у Пісках, потім — поблизу Авдіївки. Як доброволець співпрацював із підрозділами ЗСУ на всіх напрямках. Останній бій Дмитро прийняв під Бахмутом 7 березня.

Джерело: Пресслужба «Вовки Да Вінчі»

«Ми захищаємо свій дім, близьких, сім’ю. І ми знаємо, задля чого захищаємо. Тому кожен буде стояти тепер не на життя, а на смерть. Бо, якщо ми дозволимо далі просуватися ворогу, буде біда. Його треба нищити вже зараз», – сказав в одному зі своїх інтерв’ю Дмитро Коцюбайло.  

У своєму зверненні в день смерті Героя, президент України Володимир Зеленський зазначив, що «Да Вінчі» був людиною-символом для багатьох українців: «Один із наймолодших героїв України. Один із тих, чия особиста історія, характер, сміливість навіки стали історією, характером і сміливістю України. Україна завжди памʼятатиме своїх героїв. Наша памʼять про них не згине. Згине цей ворог, що прийшов в Україну».

10 березня 2023 року на київському Майдані Незалежності зібралися тисячі військових та цивільних, які прийшли провести в останню путь Дмитра Коцюбайла. На церемонії прощання були присутні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, міністр оборони Олексій Резніков, очільник ГУР Кирило Буданов та багато інших. Поховали Героя на Аскольдовій Могилі у Києві. 

Висловлюємо найщиріші співчуття родині загиблого і щиро молимось за спокій його душі, щоб Всемилостивий Господь прийняв його в Небесному Царстві. Єднаймося в допомозі та молитві! Вічна слава Героєві України!

Зробити вашу пожертву на стипендіальний фонд імені Дмитра Коцюбайла ви можете за посиланням

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: