У Європарламенті стали на захист білорусів

НОВИНИ 18.09.2023 Коментарі 0

У ухваленій резолюції Європарламенту «Про відносини з Білоруссю» міститься заклик до держави-членів продовжувати спрощувати процедури отримання віз і дозволів на проживання для тих, хто виїздить з Білорусі з політичних мотивів, або тих, хто потребує медичного лікування внаслідок насильства, вчиненого проти них.після того, як Мінськ позбавив права своїх громадян отримати паспорти за кордоном.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на пресслужбу Європарламенту.

У резолюції є звернення до Єврокомісії та держави-члени підготувати правила і процедури для розгляду випадків, коли правозахисників та інших активістів громадянського суспільства позбавляють громадянства у Білорусі, а також надавати підтримку тим білорусам, які проживають в ЄС і у яких спливає термін дії посвідчення особи, а поновити їх немає можливості, оскільки вони не можуть повернутися до своєї країни. .

«Білоруське суспільство продовжує стикатися з системними порушеннями прав людини і злочинами проти людяності, скоєними режимом Лукашенка. Понад 1 500 осіб залишаються ув'язненими з політичних мотивів, а близько 300 000 білорусів залишили країну внаслідок переслідувань або страху перед ними», - цитує «ЄП» текст документа.

Раніше видання повідомляло, що Литва видаватиме спецпаспорти білорусам, які легально проживають у країні.

Своїм рішенням Європарламент доволі оперативно відреагував на указ самопроголошеного президента Білорусі лукашенка. Згідно з ним білоруси, що живуть за кордоном, більше не зможуть отримати паспорт чи замінити наявний.

Також читайте: Указ Лукашенка значно ускладнить життя білорусів в Україні, - коментар і поради правника

Фото з відкритих джерел

Support the project here:

DONATE

Відгуки

Немає відгуків.

Залишити коментар

Оцінити
Відправити

Copyright © 2017-2024 by ZahidFront. Powered by BDS-studio.com

Підпишіться на ЗІФ у Facebook: